У найближчі роки Україна зіткнеться з проблемою браку робочих рук і буде змушена залучати велику кількість мігрантів з-за кордону.

У цьому впевнений експерт з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник. Серед країн, які можуть забезпечити Україну робочою силою - В'єтнам, Білорусь і навіть Росія. "Україна, як і всі європейські держави, вимирає. У нас йде процес депопуляції. У нас висока смертність, низька народжуваність, яка посилюється міграційними процесами", - сказав експерт.

За його підрахунками, тільки в Польщі знаходиться від 1 до 1,3 млн українців, які формують 1,5% ВВП цієї країни.

Експерт сказав, що в Україні можуть приїхати в'єтнамці. "Швидше за все, це будуть в'єтнамці. Ті процеси, які відбуваються в Росії, приведуть до економічного спаду і у них, і я думаю, що до нас поїдуть, в тому числі, білоруси і росіяни", - сказав Воскобойник.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

8 березня та 1 травня скасують? У міністерстві ухвалили остаточне рішення

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Показати ще

"До тих пір, поки Україна залишається відкритою демократичною державою, інтегрованою в глобальний простір, люди будуть їхати ... Через рік-два-три-п'ять України повинна буде шукати варіанти по залученню трудових мігрантів з інших країн. У нас немає іншого виходу. навіть якщо всі трудові мігранти повернуться в Україну з-за кордону, у нас все одно не вистачатиме робочих рук", - зазначив експерт.

Зараз в Україні внутрішня міграційна політика максимально націлена на те, щоб закрити вітчизняний ринок від мігрантів з-за кордону, оскільки влада вважає, що самим українцям не вистачає високооплачуваних робочих місць.

Трудова міграція

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українські фахівці все частіше стикаються з проблемою неможливості знайти роботу. Тому сотні тисяч громадян шукають варіанти працевлаштування за межами нашої країни. У той же час в Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому українцям виявляється цілком реально знайти гідну роботу за кордоном.