У більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами і не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

Найбільш поширені міфи про епілепсію у Всесвітній день боротьби з хворобою прокоментувала на своїй сторінці в Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

1. Під час нападу у людини може запасти язик.

Ні, тому що це фізично неможливо.

2. Коли у людини стався приступ, потрібно негайно покласти їй щось в рот.

Популярні новини зараз

"Веселе" кладовище біля кордону з Україною, де не прийнято плакати: єдине у світі

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Елларт

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Показати ще

Тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби і ясна, а іноді навіть існує ризик зламати щелепу. Правильна перша допомога - це дві прості дії: досить перевернути людину на бік і покласти щось м'яке під голову, щоб уникнути травми.

3. Коли у людини приступ, потрібно його якомога швидше зупинити.

Ніколи не робіть цього! Приступ повинен пройти сам.

4. Епілепсія - це заразне захворювання.

Ні, ви не можете заразитися на епілепсію від іншої людини.

5. Напади епілепсії виникають тільки у дітей.

Напади виникають у людей старше 65 років майже так само часто, як і у дітей у віці до 10 років. У людей похилого віку напади часто розвиваються внаслідок інших проблем зі здоров'ям, наприклад, внаслідок інсульту або серцево-судинних захворювань.

6. Люди, які страждають на епілепсію, непрацездатні.

Люди, які страждають від епілептичних нападів, мають такі ж здібності і інтелектуальні можливості, як і інші. У деяких з цих людей хвороба протікає у важчій формі, тому вони не можуть працювати на рівні з іншими, тоді як інші - це успішні люди, які будують чудові кар'єри.

7. Людям, які страждають від епілепсії, не можна займати посади, які вимагають високого рівня відповідальності та стресостійкості.

Багато людей живуть з епілепсією і працюють в різних сферах: бізнесі, уряді, мистецтві тощо. Ми не завжди знаємо про їхні хвороби, тому що, навіть сьогодні, більшість хворих соромляться про це говорити або бояться, що оточення буде по-іншому ставитися до них.

8. Не можна передбачити дії людини, у якої стався напад.

Як правило, напади епілепсії протікають в характерній формі. Поведінка людини під час нападу може бути невідповідною з огляду на час і місце, але навряд чи ця людина завдасть комусь шкоди.

9. Напад під час епілепсії - це завжди невідкладний стан і потрібно відразу телефонувати 103.

Дзвонити на номер 103 потрібно тільки в таких ситуаціях: напад триває п'ять хвилин або довше; напади повторюються настільки часто, що в проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів); коли у людини трапляється перший напад; коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння); напад відбувається, коли людина перебуває у воді; людина вагітна або хвора на діабет, рекомендує Супрун.

Супрун про ситуацію в НМУ ім. Богомольця: Це не страйк, а відсторонення студентів від навчання

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що новий закидон Супрун обурив українців.