Сергій Жадан – один з найвідоміших сучасних письменників України. І сьогодні йому виповнюється 44 роки. Крім написання книжок і віршів, поет так само займається перекладом, громадською діяльністю і викладанням в Харківському національному університеті імені Г. Сковороди. І в честь дня народження Сергія Жадана ми вирішили розповісти вам більше про нього.

Сергій Жадан: коротка біографія

Майбутній письменник народився 23 серпня 1974 року в Старобільську. Виховувався в україномовній сім'ї, і був патріотів своєї країни. У часи перебудови поширював Рухівські газети і українську символіку.
У 1991 році був одним із засновників літературного угруповання «Червона Фіра».
У 1996 році закінчив Харківський педагогічний університет імені Григорія Сковороди. З 2000 року став викладати в тому ж Вузі на кафедрі світової літератури. І в тому ж році став віце-президентом Асоціації українських письменників.
Відомий своїми критичними висловлюваннями з боку Добкіна і Кернеса.

Сергій Жадан: цікаві факти

Книги автора читають не тільки в Україні, їх перекладають на англійську, шведську, угорську, хорватську, німецьку і не тільки. Сам же Сергій Жадан перекладає з польської, російської, німецької та білоруської мов.
Під час Харківського евромайдана був активним його учасником, всіляко підтримував цей рух, і постраждав під час сутички з противниками.
У 2016 році Сергій Жадан був нагороджений національною премією "Українська книжка року". Всі гроші, які він отримає за це, автор направив у благодійні фонди допомоги воїнам АТО.
У наступному році, 2017, Сергій Жадан отримав одну з найпрестижніших премій серед українських письменників – премію Василя Стуса, за особливий внесок в українську культуру і стійкість своїх переконань.

Популярні новини зараз

Американський журнал відкрив світові красу гуцулок і Карпат: "Люди живуть в гармонії"

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

Варто нагадати, що зовсім недавно Сергій Жадан випустив свій новий роман під назвою "Інтернат". У 2014 році Жадану почав писати чоловік з-під Луганська, який надсилав йому свої щоденники подій на сході. Саме вони стали основою для написання нової книги Жадана.

Нагадаємо, що 23 серпня Сергію Жадану виповнюється 44 рік.