Українські туристи, приїжджаючи в Європу, часто задаються питанням, чому в європейських лісах практично немає комарів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Якщо зайти в Інтернет, можна дізнатися, що в світі існує навіть кілька асоціацій по боротьбі з комарами. Причин тому кілька: комарі знижують якість життя та ціни нерухомість, шкодять туризму і переносять хвороби.
В Європі пропонують такі способи боротьби з комарами:
Не зберігати ємності, в яких може накопичиться дощова вода. Наприклад, спеціальні резервуари для води робити повністю закритими, щоб в них не могли розмножуватися личинки.
Також можна поставити в будинку герань просто тому, що комарі бояться цю рослина.
Якщо необхідно скорочення популяції комарів, то це роблять одним з трьох способів:
Чистять місце, де з'явилися личинки. Як правило, це ті самі резервуари з дощовою водою
Також можна заселити місцеві водойми рибами, які харчуються личинками комарів. Цей спосіб не можна використовуватися повсюдно, тому що це може спричинити за собою порушення балансу екосистеми.
Можна просто отруїти комарів спеціальними інсектицидами. Раніше навіть використовували для цього ДДТ (і ніби як досі використовують у країнах, що розвиваються), але з очевидних причин перейшли на більш делікатні речовини.
Найпоширеніший спосіб: до ларве заселяють Bacillus thuringiensis israelensis або Bacillus sphaericus — бактерії, якими харчуються личинки комарів, а ті у відповідь їх отруюють. При цьому вони безпечні для людей і тварин.
Борються не тільки з личинками, але і з дорослими особинами. Це не такий безпечний спосіб як знищення їх ще до дорослішання, але іноді виходу немає. Для доставки інсектициду в організм комара використовують, наприклад, thermal fog.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", в останні дні киян вразило рекордна кількість метеликів на вулицях.Головний синоптик порталу opogode Наталка Діденко прокоментувала дивне нашестя метеликів-махаонов в Києві.
“Метеликів в Києві останнім часом так багато, що, нарешті, стало зрозуміло – прийшло літо. Я прочитала, що вони живуть приблизно 3-4 тижні і що метеликам для життя потрібна температура повітря не нижче +12 градусів. А за прогнозом, незабаром, в ніч на 7 червня температура повітря впаде низько, до +7+12 градусів! Може, метелики тому так сьогодні поспішають налітатися? Не тікайте, метелики, такою холодною буде тільки одна ніч, потім знову потеплішає", – написала синоптик в пості.