Акціонери ДіВі банку схвалили припинення банківської діяльності фінустанови зі збереженням юридичної особи.

Про це пише FinClub, посилаючись на акціонера і екс-главу правління банку Сергія Горбачевського.

"Рішення про припинення банківської діяльності фінустанови зі збереженням юридичної особи прийнято. Зараз будемо узгоджувати з регулятором план припинення. З клієнтами вже практично розрахувалися", - розповів він.

За його словами, збори акціонерів тривали з 25 по 27 квітня.

Горбачевський додав, що акціонери ДіВі Банку планують реорганізувати банк в фінансову компанію.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Згідно з даними ДіВі Банк, на 1 березня 2018 року в касах банку було 9,9 млн грн, на коррахунку в НБУ - 15,9 млн грн, в інших банках зберігалося 6,9 млн грн.

На поточних депозитних рахунках населення було 11,5 млн грн, юросіб - 45,5 млн грн.

Статутний капітал ДіВі Банку становив 253,7 млн ​​грн, власний - 231,2 млн грн, а регулятивний - 220,3 млн грн.

За словами джерела на банківському ринку, рішення про реорганізацію ДіВі банк прийняв через постійний тиск правоохоронних органів, який впливає на діяльність і репутацію фінустанови.

Нагадаємо, в квітні 2017 року Печерський райсуд Києва за клопотанням Генпрокуратури обрав запобіжний захід Сергію Горбачевському у вигляді утримання під вартою через підозри в розтраті 129 млн грн Інтеграл-банку.

7 червня Горбачевський був випущений, а НАБУ відкрило досудове провадження по діях слідчих поліції, які заарештували його.

Втім, у вересні 2017 року Сергій Горбачевський залишив посаду голови правління.

Акціонерами банку є Олександр Горбачевський (40% акцій), Ірина Горбачевська (25%), Сергій Горбачевський (17%), Наталія Доага (9,7%) та Ольга Бунецька (8,3%).

Відзначимо, що Діві Банк стає шостим банком, який відмовляється від ліцензії. У 2017 році НБУ відкликав ліцензії у чотирьох банків, які прийняли рішення йти за процедурою збереження юрособи. А в березні 2018 року рішення здати ліцензію прийняв БМ Банк.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Нацбанк запропонував дрібним фінустановам, які не зможуть докапіталізуватися, самоліквідуватись за спрощеною процедурою.