Психічні розлади, викликані надмірним вживанням алкоголю, становлять гостру проблему в Україні. Фахівці підрахували, що 40% смертей чоловіків працездатного віку і 22% жінок у віці від 20 до 64 років є наслідком вживання алкоголю.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України, про це свідчать дослідження в галузі психічного здоров'я, проведені експертами Світового банку.

Міжнародні експерти досліджували проблематику психічного здоров'я в Україні та доступ до лікування найпоширеніших психічних розладів на прикладі Львівської, Полтавської та Запорізької областей.

Найчастіше причиною смерті, пов'язаною з психічними розладами та вживанням алкоголю, є суїцид. сегодня входит в десятку стран с самыми высокими показателями суицида.">Україна сьогодні входить в десятку країн з найвищими показниками суїциду.

Психічні розлади мають великий вплив і на фізичне здоров'я людей. Так, важка депресія викликає ішемічну хворобу серця, посттравматичний стресовий розлад підвищує рівень смертності від ішемічної хвороби, пухлин, умисних і випадкових травм.

Вживання алкоголю часто є причиною туберкульозу, респіраторних інфекцій, множинного раку, серцево-судинних захворювань і хвороб системи кровообігу, цирозу печінки, панкреатиту, епілепсії, цукрового діабету, травм і міжособистісного насильства.

За оцінками Міжнародного медичного корпусу, близько 75% українців зараз не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров'я. В Україні велика кількість психіатрів, але не вистачає психологів, психотерапевтів і соціальних працівників.

Експерти відзначають, що зараз психічні захворювання є однією з найбільших невидимих ​​проблем у світі. До 2030 року депресія стане третьою найбільш поширеною хворобою в країнах з низьким доходом і другою - із середнім.

Всесвітній банк представив результати оцінки "Психічне здоров'я на перехідному етапі: Результати оцінки і рекомендації для інтеграції охорони психічного здоров'я в систему первинної медико-санітарної допомоги та громадські платформи надання послуг", яке проводилося спільно Міжнародним медичним корпусом, Світовим банком і Швейцарським бюро співробітництва.

Дослідження фокусувалася на найпоширеніших психічних розладах: депресія, тривожні стани, посттравматичний стресовий розлад і розлади, пов'язані з вживанням алкоголю.

Популярні новини зараз
Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею ПриватБанк звернувся до власників пенсійних карток: як уникнути затримок із виплатами Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", за останні три року від туберкульозу померло 13 000 українців, що в 3,4 рази більше бойових втрат на Донбасі.