Влада Києва на сьогоднішній день практично повністю виконала програму по очищенню української столиці від символів тоталітарного минулого.

Як розповів депутат Київради, член постійної комісії з питань містобудування Олександр Харченко, залишилося розібратися з пам'ятником Щорсу і Батьківщині-матір.

"Щорс залишається, тому що він є в державному переліку об'єктів монументального творчості. Ми без дозволу Міністерства культури його перенести не можемо. Ми подали ще 1,5 роки тому звернення від КМДА до Мінкульту. Як тільки ми його отримаємо, ми його перенесемо в музей історії тоталітаризму", - сказав депутат.

"Що символізує цей найбільший в Україні монумент? Він символізує досягнення українського народу під час Другої світової війни. В той же час, там є певний символ, який присвоює ці досягнення не народу, а комуністичному режиму. Безумовно цей символ потрапляє під демонтаж. Однозначно залишиться монумент , однозначно залишиться ця історія в серцях і пам'яті людей, але буде демонтований сам символ ", - пояснив чиновник. Однак з демонтажем можуть бути складності через розмір.

Популярні новини зараз
ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови Ціни зростуть, але дефіциту не буде: наскільки доступними будуть продукти для українців у грудні Масований залп: скільки ракет може випустити держава-терорист наступного разу В Україні пенсіонери можуть отримати сотні гривень надбавки до виплат: є дві умови
Показати ще

Всього під декомунізацію потрапили 120 пам'ятних дощок і барельєфів, а також 40 пам'ятників. На сьогоднішній день в місті залишається 9 пам'ятників і 15 пам'ятних дощок. Всі пам'ятники, які представляють художню цінність, будуть збережені і перенесені на ВДНГ.

Вид на Київ

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що за підрахунками експертів, спил радянської символіки з київського монумента "Батьківщина-мати" обійдеться приблизно в 500 тисяч гривень. А ось якщо, буде вирішено, що щит необхідно поміняти на нову деталь, сума може зрости до восьми мільйонів гривень.