Більше тисячі пацієнтів в Україні потребують пересадки нирки, ще 45 – печінки. Через це попит на донорські органи зростає мало не щодня.

В цілому людське тіло коштує 45 мільйонів євро, як би страшно це не звучало. Деякі продають нирку, аби врятувати родичів – заплатити можуть 33 тисячі доларів, але це порівняно невисока ціна, максимум - 350 тисяч доларів.

Легальний спосіб заробітку?

Отримати прибуток можна різними методами: наприклад, здати кров. Гроші невеликі (всього 73 гривні, плюс обід та додатковий вихідний день), але користь суспільству значна. За плазму платять 96 гривень, проте процедура її забору триваліша і складніша.

Скільки коштують людські органи в Україні?

Популярні новини зараз

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Пишногруда зірка Playboy покрасувалася 10-м розміром на безлюдному пляжі

Українці влаштували дику гулянку на кладовищі в поминальні дні: шашлики серед могил

Добра горила познайомила людського малюка зі своїм дитинчам: мама зняла унікальний випадок на камеру

Показати ще

Здавати кров радять не частіше, ніж раз на три місяці, а плазму – раз на 14 днів. Жінки 20-32 років, які мають дітей і у яких немає хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІД, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини і отримати після процедури близько 20 тис гривень. Чоловікам же за здачу сперми платять близько 250 грн. Можна пожертвувати навіть волоссям – за якісний "товар" нарахують до тисячі гривень.

Чорний ринок

Незаконна трансплантація, на жаль, не рідкість. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на чорному ринку щорічно проходить понад 10 тис операцій з продажу людських органів. Тобто, в середньому до 5-10% трансплантацій нирок в світі відбувається завдяки торгівлі людьми та транскордонній контрабанді. Охочі до легких грошей непогано наживаються на органах - від 1,2 до 8 млрд доларів на рік.

Попит на донорство

Аби не нашкодити собі, можна продати рогівку ока, нирку, частину печінки, легені і кістковий мозок. Наприклад, легені купують за 80-150 тис євро, цілу печінку - по 150-550 тис євро, частина печінки коштує близько 40 тис євро.

Як відбувається процедура?

Рогівка ока продається за 4-15 тис євро. Американські донори готові платити за нирку більше 250 тис євро, тоді як в Індії або Китаї ціна складе всього 15-60 тис євро. Кістковий мозок купують на грами, один коштує близько 20 тисяч доларів.

Дивіться: в Україні запускають пілотний проект із трансплантації органів

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, скільки українки зароблять на сурогатному материнстві.