Лібералізація візового режиму з Євросоюзом позитивно вплине не лише на туристичну галузь, а й обіцяє дива українській економіці.

Таку думку в блозі на порталі "Кореспондент" висловив економіст Олександр Охріменко.

На думку експерта, золотою жилою для країни стануть гастарбайтери, дохід яких уже зараз становить 6% від ВВП.

"Є дуже гарні дані платіжного балансу України за чотири місяці цього року. Приватні перекази в Україну склали близько 2,8 мільярда доларів. Того року ця цифра була близька до позначки в 7 мільярдів доларів. Здебільшого, це гроші українських заробітчан, які вони переводять в Україну і тим самим допомагають нашій економіці. До речі, НБУ з початку поточного року скупив на міжбанку близько 700 мільйонів доларів. Це якраз та частина валюти, яка була переправлена ​​гастарбайтерами. Можна сказати, що золотовалютні резерви України ростуть за рахунок їхніх грошей і, швидше за все, в майбутньому ще більше зростуть, якщо приплив валюти від гастарбайтерів збільшиться", - зазначив Охріменко.

За словами економіста, очікувати істотного зростання поїздок до Європи не варто - середньої зарплати українця навряд чи вистачить на такі дорогі подорожі.

Популярні новини зараз
Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями "майже не пахне" Українцям дадуть готівку на оплату комуналки: кому час йти до банку В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура
Показати ще

Однак не дивлячись на те, що безвіз орієнтований саме на туристів, стати в нагоді він може і заробітчанам.

Справа в тому, що поляки, які від самого початку активно виступали за надання Україні безвізового режиму з ЄС, дозволили українцям працювати "за заявою": при цьому не потрібно отримувати дозвіл і трудову візу.

Працювати в такому режимі можна не довше 6 місяців. Втім, цього цілком достатньо для тих, хто виїжджає до Польщі на сезонні роботи.

"Минулого року близько 1,2 мільйона українців скористалися роботою "за заявою", а тепер ця цифра може зрости до 2-3 мільйонів осіб. Тож можна очікувати суттєвого зростання експорту робочої сили в Польщу і відповідно зростання припливу валюти в Україну", - пояснив експерт.

Збільшення кількості гастарбайтерів, у свою чергу, знизить число зайвого працездатного населення країни і рівень безробіття.

"Безвіз для України дійсно може стати відповіддю на питання "Коли ж в Україні зарплата буде, як в ЄС?" У самій Україні таке буде нескоро, однак тепер українці отримали можливість самі поїхати за європейською зарплатою", - підсумував Охріменко.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", відома українська співачка поділилася враженнями від безвіза.