У середу, 14 березня, студію порталу "Znaj.ua" відвідала акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД клініки Into-Sana Ольга Бугаєнко, яка розповіла, як правильно підготуватися до вагітності.

Як виявилося, стан здоров'я майбутнього батька впливає на дитину, розповідає генеколог. За спермаграммою можна визначити чоловік чи займається спортом, або ж веде сидячий спосіб життя.

"Звичайно, у чоловіка, який веде більш здоровий спосіб життя, буде краще сперма, буде менше мутацій в сперматозоїдах. Так що це впливає на те, яким буде плід", - зазначила Бугаєнко в студії.

Також експерт розповіла, які існують дієти для вагітних жінок, щоб плід розвивався більш ефективно. За словами Бугаєнко, досить раціонального здорового харчування. Рекомендується виключити з раціону фастфуд, консерванти, стабілізатори, газовані напої тощо. Крім того, потрібно зменшити кількість швидких вуглеводів, жирів і т. п.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

"Харчуватися потрібно збалансовано і різноманітно. Повинна бути більша кількість квітів у овочів і фруктів. Морепродукти допомагають, вони містять омега-3 жирні кислоти – це ідеальний продукт для пари, яка планує вагітність", - радить фахівець.

Бугаєнко переконана, що спортом перед вагітністю і під час необхідно займатися. Однак рекомендується утриматися від важких навантажень, занять з гантелями і штангами.

"Можна займатися плаванням, танцями, вправами для преса і спини. Це ідеальні види спорту, тому що тоді жінка з легкістю виносить і народить дитину", - говорить Бугаєнко.

Що стосується годування грудьми, то оптимальний час годування – це рік, розповідає лікар. Тому що після року у дитини вже формується власний імунітет.

Якщо ж пара планує завести дитину, але запліднення не відбувається, то варто почати хвилюватися після безрезультатних спроб на шостий - восьмий місяць. Тоді Бугаєнко радить здати жінці гормонограмму, а чоловікові спермаграмму і консультуватися у фахівців.

"Якщо все-таки не виходить, тоді є офіційні сурогатні матері, яких відбирають дуже прискіпливо. Це мають бути молоді жінки, що вже народжували одну дитину", - резюмує експерт.

При цьому, як стверджує Бугаєнко, такі послуги надає не кожна клініка в Україні. Для цього повинна бути спеціальна ліцензія.

В кінці бесіди акушер-гінеколог порадила жінкам, які вагітні або планують завести дитину, більше гуляти, читати, багато спати, правильно харчуватися і займатися спортом.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що акушер-генеколог Ольга Бугаєнко вказала, який ідеальний вік для народження дитини.