На обліку у соціальних служб Прикарпаття - 1300 дітей-сиріт.

Як повідомляє РІА Новини України, лише 1% з них втратили рідних через якихось трагічних обставин. 99% сиротіють при живих батьках.

"Це діти, які не отримують належного виховання. Звичайно, є різні життєві обставини, але в більшості випадків батьки зловживають алкоголем і ведуть аморальний спосіб життя. Ми беремо такі сім'ї на облік і намагаємося допомогти. Вилучення дитини з сім'ї - це вже крайня точка кипіння , коли є загроза життю дитини", - говорить начальник служби у справах дітей Івано-Франківської ОДА Іван Ковалик.

На Прикарпатті два Центру соціально-психологічної реабілітації: обласний - у Івано-Франківську, і міжрегіональний - в селі Мединя Галицького району. Зараз обидва заповнені на 100%.

Популярні новини зараз
Росія збиралася вдарити по Україні ядерною зброєю: що зупинило терористів Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила Чому не можна залишати зарядне в розетці без телефону: українці ризикують щодня Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий"
Показати ще

"Коли вже доходить до позбавлення батьківських прав, деякі сім'ї приходять до тями. Тоді починають метушитися, шукати якісь виходи, щоб забрати дітей назад. Тоді ми ставимо певні умови: знайти або привести в порядок житло, влаштуватися на роботу. Ми зі свого боку теж допоможемо, але треба, щоб батьки цього хотіли ", - зазначив чиновник.

Сирота в будинку на болоті

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в російській республіці Тува сироти не можуть отримати обіцяні державою квартири. А місцеві чиновники, замість того, щоб підтримати людей, насильно виводили їх з приміщення державної адміністрації, куди протестувальники прийшли ночувати.