59 народних депутатів стали ініціаторами законопроекту пенсійної реформи, згідно з яким накопичувальний рівень пенсійної системи введуть вже на початку наступного року.

Таким чином, усі українці віком до 35 років примусово накопичуватимуть на пенсію. Для цього вони самостійно можуть обрати приватний пенсійний фонд. Громадяни старші за 35 років можуть брати участь у програмі за бажанням.

Однак солідарну систему ніхто не скасовував - 22% зарплати йтимуть до солідарного рівня. Ще 2% потрібно сплачувати у приватний фонд. Щороку ця сума збільшуватиметься на 1%, доки не сягне 7% від зарплати.

Українці отримуватимуть дві пенсії - з солідарного та накопичувального рівнів. Однак накопичувальний рівень не стосується громадян старших за 35 років, які відмовились добровільно брати участь у програмі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Мінсоцполітики порахували, які пенсії українці отримуватимуть через 10 років.

Популярні новини зараз
Пенсія поменшає після перерахунку: у кого спорожніють гаманці Тарифний нокаут: яка з комунальних послуг подорожчає одразу на 70% Банківські перекази за новими правилами: які зміни з жовтня Енергетичний колапс: експерт закликав готуватися, щоб пережити зиму
Показати ще