Харків'янина і професора математичних наук в університеті Чикаго Володимира Дрінфельда нагородили премією Вольфа в області математики.

Зазначимо, що премію Вольфа в цьому році удостоєні Володимир Дрінфельд і Александер Бейлінсон. Як відомо, Дрінфельд є членом-кореспондентом Національної академії наук (НАН) України, передає Politeka.

Так, науковці стали Лауреатами премії за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики.

"Мова йде про результати першорядної важливості, які створюють геометричну модель алгебраїчної теорії. Це грає ключову роль в теорії поля і фізичної теорії струн, і таким чином посилює плідну взаємодію між фундаментальною математикою і фізикою", – сказано в повідомленні.

Премію Вольфа щорічно вручає ізраїльський фонд імені Рікардо Вольфа за досягнення в хімії, фізиці, математиці, сільському господарстві, музиці. Вона вважається другою за престижністю природничо-наукової премією після Нобелівської премії. Розмір премії складає $100 тисяч.

Популярні новини зараз

Українцям розповіли, коли можна буде піти в кіно і повечеряти в ресторані

Чек з Буковелю позбавив українців дару мови: "Буде ще в лютому локдаун"

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

Щасливий Євген Кошовий привітав свою доньку з Днем народження: "13 нормальний поверх"

Показати ще

Довідка: 64-річний Дрінфельд уродженець Харкова. Перед еміграцією до США в 1999 році працював у Фізико-технічному інституті низьких температур у Харкові.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що український гурт ATMASFERA відзначили високою нагородою в Америці. Музикантам вручили премію RoundGlass Music Awards 2018 в номінації "Група року".