Харків'янина і професора математичних наук в університеті Чикаго Володимира Дрінфельда нагородили премією Вольфа в області математики.

Зазначимо, що премію Вольфа в цьому році удостоєні Володимир Дрінфельд і Александер Бейлінсон. Як відомо, Дрінфельд є членом-кореспондентом Національної академії наук (НАН) України, передає Politeka.

Так, науковці стали Лауреатами премії за цикл інноваційних робіт з алгебраїчної геометрії, теорії зображень та математичної фізики.

"Мова йде про результати першорядної важливості, які створюють геометричну модель алгебраїчної теорії. Це грає ключову роль в теорії поля і фізичної теорії струн, і таким чином посилює плідну взаємодію між фундаментальною математикою і фізикою", – сказано в повідомленні.

Премію Вольфа щорічно вручає ізраїльський фонд імені Рікардо Вольфа за досягнення в хімії, фізиці, математиці, сільському господарстві, музиці. Вона вважається другою за престижністю природничо-наукової премією після Нобелівської премії. Розмір премії складає $100 тисяч.

Популярні новини зараз
Росіяни можуть завдати масованого удару іранськими дронами Shahed-136, у небезпеці навіть столиця Українцям нададуть грошову допомогу у розмірі 10 пенсій: хто отримає Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат Що чекати від долара і гривні у 2023 році: українців заспокоїли оптимістичним прогнозом
Показати ще

Довідка: 64-річний Дрінфельд уродженець Харкова. Перед еміграцією до США в 1999 році працював у Фізико-технічному інституті низьких температур у Харкові.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що український гурт ATMASFERA відзначили високою нагородою в Америці. Музикантам вручили премію RoundGlass Music Awards 2018 в номінації "Група року".