Нейрохірург з Італії Серджіо Канаверо протягом декількох років обіцяє здійснити пересадку голови від одного тіла до іншого. На сьогоднішній день операція не здійснена, проте в колах нейрохірургів і вчених зародилося жваве обговорення питання "що буде після пересадження голови і чи залишиться мозок колишнім".

Всі нейрохірурги і навіть мрійники-вчені вважають, що пересадка голови в осяжному майбутньому неможлива. Виною тому багато чинників, починаючи від елементарного рівня вивченості людської фізіології і закінчуючи відсутністю інструментарію, який міг би полегшити і прискорити зшивання голови і шиї.

Річард Харві, доцент кафедри фізичної медицини та реабілітації Північно-Західного університету, підводить підсумок обговорення: "на даний момент неможливо підключити стовбур мозку до спинного мозку таким чином, щоб отримати функцію. Так що, якщо пересадка станеться, то людина буде [паралізована]".

В той же час неможливість пересадити голову залишає відкритим експериментальне питання - як мозок відреагує на нове тіло і чи не зміниться він? Так як перевірити що буде - неможливо, вчені можуть тільки припускати.

Якщо припустити, що пересадка голови буде успішною, пацієнту все одно потрібно досить багато часу для нормалізації мозкової діяльності.

Популярні новини зараз

Повна, висока і з короткою стрижкою: українці оніміли від зовнішнього вигляду "Тіни Кароль"

Синоптики попередили українців про сильний вітер і снігопади: до 8 березня радять закривати балкони

Тоня Матвієнко показала закоханих батьків, півстоліття душа в душу - "Мої золоті!"

8 березня: красиві листівки і привітання у віршах

Показати ще

Нагадаємо, китайська медицина стрімко рухається вперед. Ні, мова йде не про традиційні народні методи відновлення здоров'я, а про сучасні системи редагування ДНК.

Крім того, в рамках нової медичної реформи запустили в тестовому режимі електронну інформаційну систему, до якої вже скоро повинні підключитися всі медустанови.

Дивіться сюжет про медицину

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", трупу подарували додатковий мозок.