Напевне, всі пам'ятають скандал, пов'язаний з преміями керівництву Національного агентства з питань запобігання корупції. Пані Корчак преміювала сама себе на сотні тисяч гривень, через що НАБУ могло порушити кримінальне провадження, якби не позиція Кабміну.

Про це пише "Слово і діло".

Але керівництво НАЗК – зовсім не виняток. Нещодавно, наприклад, з'ясувалося, що в.о. голови Укравтодору Славомір Новак отримував зарплатню з надбавкою в 900% – приблизно 700 тис. грн. Окрім нього, судячи з реєстру декларацій, деякі співробітники Міністерства юстиції отримували преміями понад мільйон гривень одноразово.

Отже, у 2017 році 8 працівників Мін'юсту отримали винагородами понад 23 мільйонів (!) гривень. Як виявилося, в одній з ухвалених змін у рамках реформи правосуддя були встановлені такі винагороди:

  • 2% від стягненої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом державному виконавцю;
  • 0,5% стягненої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом керівника органу державної виконавчої служби та його заступникам.

Так, у Мін'юсті повідомили, що з вересня 2016 року органами державної виконавчої служби стягнуто майже 745 мільйонів гривень виконавчого збору, які були переведені в державний бюджет. Згідно з інформацією відомства, за 9 місяців 2016 року всього було стягнуто та перераховано до бюджету 1,5 млрд грн, а з жовтня 2016 до червня 2017 року – 1,8 млрд грн.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Померла радистка Кет з "Сімнадцяти миттєвостей весни"

Перероблена пацанка Покрищук налякала чоловіків "біцухою": "Не туди вставили"

Показати ще

Найбільшу винагороду із загальної суми отримав головний держвиконавець відділу примусового виконання рішень департаменту держвиконавчої служби Мін'юсту Іван Нещадим – 8 млн 862 тис. 19 грн (~341 тис. доларів).

У самому Міністерстві, ймовірно, також злякалися такої цифри, яка явно перевищує зарплатню як президента, так і прем'єр-міністра, і тому наголосили, що вже роздумують над внесенням змін щодо обмеження максимального розміру таких винагород. Не здивуюся, якщо це питання порушили саме після двох наших запитів.

Чи стане такий підхід фактором зниження рівня корупції? Відповідайте собі на це питання самі.

Дивіться: засідання комісії НАЗК

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська влада продовжує витрачати мільйони бюджетних коштів на святкування Нового року та Різдва.