Приборкання цін, відновлення кредитування, зняття валютних обмежень і підвищення прозорості банків і страхових компаній - те, на чому в найближчі три роки зосередиться Національний банк України. Новообраний голова правління НБУ Яків Смолій представив стратегію центрального банку. Про це повідомляє "24 канал".

Про плани і наміри Нацбанку прийшли дізнатися представники міжнародних організацій та посольств, українські чиновники і учасники ринку. Він – не Валерія Гонтарєва, але курс її продовжить. І на ультиматуми нардепів так само не піде.

Кілька місяців представники "Народного фронту" і радикали намагалися домовитися: голоси за Смолія обіцяли віддати в обмін на своїх людей у кріслах його заступників.

Першого заступника Яків Смолій вибере зі своєї команди. Керівника Департаменту грошового обігу, за який відповідає поки що сам, вибере на конкурсі. А ось у найближчі три роки команда НБУ зосередиться на приборканні цін і відновленні банківського кредитування.

Але щоб знизити інфляцію до 5-7%, потрібно відновити співпрацю з МВФ, а значить – створити Антикорупційний суд, відкрити ринок землі. Кредитування відновлять після того, як приймуть закони про захист прав кредиторів і споживачів фінансових послуг.

Популярні новини зараз

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Галя, Польща і колоради: чоловік випив отруту для жуків, аби кохана не їхала на заробітки

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Показати ще

Так можуть вберегти населення від фінансових втрат і зменшити ризики для банків, які видають позики.

Вже більше року у нардепів немає бажання за це голосувати. Можливо, бояться, що доведеться і самим погасити мільярдну заборгованість перед банками.

Також Смолій обіцяє не залишити без уваги прохання бізнесу скасувати валютні обмеження і дозволити нарешті вільний рух капіталу.

Це дозволить українському бізнесу конкурувати з іноземними компаніями. А пересічним українцям без бюрократичних перешкод інвестувати за кордон, робити платежі і перекази.

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Україні передбачили сумне майбутнє з новим главою НБУ Смолієм.