Деяким категоріям громадян України потрібно повторно пред'явити документи на оформлення субсидії, інформує «Domik.ua».

Зміни в систему субсидування були внесені відповідно до постанови кабінету міністрів України №329 від 27 квітня 2018 року. Документ набув чинності з 1 травня 2018 року.

У Мінсоцполітики поінформували, що з травня цього року субсидію перепризначатимуть два рази в рік - в травні і жовтні нинішнього року.

«Для більшості домогосподарств, які вже користуються допомогою, субсидії перепризначатимуть автоматично з урахуванням доходів за попередні два квартали», - вказується в повідомленні відомства.

Популярні новини зараз
Кирило Буданов пояснив, чи варто чекати наступу з Білорусі У Німеччині готувався державний переворот: планувався збройний напад, десятки затриманих, причетна Росія День Катерини 7 грудня: заборони свята та найважливіші молитви до покровительки жінок Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша
Показати ще

Повторно подавати документи необхідно наступним українцям:

- тим, хто є орендарем житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- сім'ям, які субсидію отримували не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживають в квартирі осіб;

- сім'ям з непрацюючими особами працездатного віку, у яких відсутні доходи або вони менше мінімальної заробітної плати;

- сім'ям, в яких відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року;

- сім'ям, які за станом на травень поточного року накопичили більше ніж двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018.

Подати новий пакет документів на перепризначення державної допомоги на оплату ЖКП слід громадянам, які придбали автомобіль віком менше 5-ти років.

«До останнього часу така покупка не була критерієм для призначення або скасування субсидії. Тепер треба внести це в декларацію і пред'явити до органів соціального захисту нову заяву »- поінформував Мужіченко.

Що стосується автоматичного перепризначення субсидій, то воно проходить в разі, якщо:

- розмір доходів не змінився;

- не було скоєно дорогих покупок;

- в складі сімей не значаться працездатні особи, які декларують відсутність доходу.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що і у без того бідних українців вирішили таки відібрати субсидії. Таким чином влада намагається за рахунок простих громадян залатати свої діри. Тепер невикористані субсидії доведеться повертати до державного бюджету. Це, за словами чиновників, принесе до 10 мільярдів гривень.