У без того бідних українців вирішили таки відібрати субсидії. Таким чином влада намагається за рахунок простих громадян залатати свої діри. Тепер невикористані субсидії доведеться повертати до державного бюджету. Це, за словами чиновників, принесе до 10 мільярдів гривень.

Такі нововведення слід чекати вже найближчим часом.

Після запуску чергової ганебної програми влади зекономлені комунальні знижки спишуть з рахунків українців по закінченню сезону. Крім того, в урядовій постанові вказані випадки, при яких повернути доведеться навіть витрачену субсидію. Так, сім'ям, які приховали свої реальні доходи, доведеться компенсувати незаконно отриману допомогу.

Громадяни з субсидією платять за комуналку фіксовану суму - відсоток від свого доходу. Якщо економити, то під час опалювального сезону невикористану субсидію можуть перенести на наступний місяць, а за підсумками сезону - списати. Така система не стимулює українців зі "знижками" економити, а скоріше навпаки. Для прикладу, за даними "Нафтогазу", в Кіровоградській області в будинках з субсидіями спалили газу в два рази більше, ніж в таких же будинках без субсидій.

Популярні новини зараз
Куди і коли "кине" мобіків путін з білорусі і які міста під загрозою: прогноз експерта Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик Сало дорожче за м'ясо: улюблений продукт українців переходить у розряд делікатесів Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Проблеми з субсидіями

Як зазначають спеціалісти, знижки від держави на комуналку не стимулюють населення економити. Втім є й інша сторона медалі: нормативи, на які вони призначаються, залишаються завищеними.

Кому доведеться повернути зекономлене

"Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається керівником, об'єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку", - йдеться в постанові Кабінету міністрів.

Дивіться: Як економити на золотій комуналці

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Україні стартувала нова система нарахування знижок від держави на оплату комунальних послуг. Що потрібно знати українців та які умови виконати, щоб в подальшому сплачувати менше за послуги ЖКГ.

Нове призначення субсидій змусить українців розлучатися, а підвищені студентські стипендії вплинуть на втрату допомоги.