Українська молодь, яка сьогодні належить до працездатної категорії громадян, по досягненню пенсійного віку може залишитися без державного забезпечення.

Про це повідомив правозахисник Ігор Чудовський.

"Нині діюча пенсійна система не дає гарантій гідного забезпечення пенсіонера. За прогнозами фахівців, працююча молодь по досягненню ними пенсійного віку взагалі може не отримати пенсійного забезпечення. На це впливають такі фактори, як велика кількість непрацездатних осіб, які отримують пенсійне забезпечення, кількість працюючих людей, з соціальних внесків яких здійснюється виплата пенсій, значна інфляція національної валюти, тощо", – зазначив він.

У той же час економіст Олег Лиховид уточнив, як українці можуть забезпечити собі гідну старість.

Популярні новини зараз

Померла відома одеська актриса Ірина Токарчук, тітка Сіма з "Джентельмен-шоу"

Арсен Мірзоян відвіз Ніну Матвієнко на море: так теща ще не співала

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Показати ще

"У нинішніх умовах гідна пенсія може бути тільки накопичена. Але накопичення не повинні бути обов’язковими. Це примус фактично відчужує людину від їх власних накопичень", – підкреслив він.

Додамо, влада обіцяє зростання пенсійних виплат, що треба знати. Стало відомо, що пенсійні виплати можуть зрости майже 3 мільйонів громадян. На збільшення пенсій можуть розраховувати медпрацівники, колгоспники, а також ті, хто частина зарплати отримував у конверті.

"Навіть коли людям почали платити після 65-го року — це були копійки. А візьміть санітарку, молодший медичний персонал — 80-60 рублів. 40 років людина працювала, а у неї пенсія 1300-1400 грн", — сказав у коментарі міністр соціальної політики Андрій Рева.

У Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Перший варіант — мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження у Пенсійний фонд.

Як другий варіант, береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х — будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти співставляють.

Нагадаємо, пенсійні виплати в Україні можуть вирости майже для 3 мільйонів громадян. Але на збільшення пенсій можуть розраховувати лише медпрацівники, колгоспники, а також ті, хто частину зарплати отримував в конверті.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Також Знай.ua писав про те, що українські пенсіонери вже незабаром будуть отримувати надбавки по-новому.