Пенсійні виплати в Україні можуть вирости майже для 3 мільйонів громадян.

Але на збільшення пенсій можуть розраховувати лише медпрацівники, колгоспники, а також ті, хто частину зарплати отримував в конверті.

Андрій Рева — міністр соціальної політики додав: "Навіть коли людям почали платити після 65-го року - це були копійки. А візьміть санітарку, молодший медичний персонал — 80-60 рублів. 40 років людина працювала, а у неї пенсія 1300-1400 грн ".

До того ж, в Міністерстві соцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Перший варіант — мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження до Пенсійного фонду.

Як другий варіант, береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х — будь-які 5 років найвищого заробітку. Потім ці коефіцієнти складають. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини є після 2000-му.

Наостанок, Рева додав: "У 2019 повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати. Яким буде зростання в 2018-му, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якби зараз перераховували, то підвищили пенсії на 25%. В 2019-му все буде залежати від рівня зростання зарплати і інфляції. Очікуємо, що це буде підвищення на 10-15%. Якщо людина отримує пенсію в 6000 гривень, то це плюс 900 гривень. Якщо пенсія 1500 гривень, то це плюс 225 гривень. Хоча в другої людини стаж колосальний, але він пішов на пенсію в 2000".

До слова, прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, так як в країні вводяться вимоги до страхового стажу. Змінені норми будуть запроваджуватися поетапно, пише Сегодня.

Так, спочатку для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15-25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років — до 65 років. Однак нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року.

Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж будуть мати лише 45% українців, тобто решта 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися у відповідності з рівнем доходів сім'ї пенсіонера. При наявності мінімум 40 років стажу піти на пенсію вийде раніше 60 років.

В цілому, щоб мати право на пенсію, знадобиться 15 років стажу. Правда, вирушити на заслужений відпочинок доведеться не в 60 років, а пізніше.

Крім того, в парламенті вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) — 84 480 грн.

Раніше повідомлялося, що уряд готує пенсіонерам чергову порцію "покращень". Восени цього року українцям, можливо, знову підвищать пенсії. Це буде вже третє в 2018 році підвищення: навесні збільшили пенсії військовим, влітку – тим, хто отримував мінімалку. Кого ж можуть ощасливити на цей раз? За словами віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, нове підвищення пенсій торкнеться пенсіонерів з великим трудовим стажем і маленькими пенсійними виплатами.

Нагадаємо, українські пенсіонери вже незабаром будуть отримувати надбавки по-новому. У той же час «податок» на виплату, який скасували ще в 2017 році, повертати не будуть. Крім того, профільне міністерство розробляє механізм, який дозволить підняти пенсії приблизно для 3 млн українців.

Як повідомляв Знай.ua, приїзд місії Міжнародного валютного фонду в Україні очікується у період з 6 по 19 вересня 2018 року. Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

Також Знай.ua писав про те, що, якщо ви думаєте, що епоха колекторів вже пройшла - то глибоко помиляєтеся. Після кризи 2008 року - в більшості своїй вони займалися тими, хто не погасив іпотеку, погрожували забрати житло і навіть нерідко застосовували силу.