Українці, які вийшли на "заслужений відпочинок" і продовжують працювати, отримуватимуть пенсії у повному обсязі. Оподаткування скасували ще в минулому році і відновлювати на даний момент не планують.

Таку заяву зробили в Мінсоцполітики.

"Пенсійний податок" у розмірі 15% скасували ще у жовтні 2017-го. "Проведена пенсійна реформа не передбачає необхідності вибору між пенсією і зарплатою для пенсіонерів-працівників. Навпаки, саме для того, щоб припинити дискримінацію пенсіонерів-працівників і була проведена реформа", - заявили у відомстві.

До речі, ряд ЗМІ поширив інформацію про те, що міністр соціальної політики Андрій Рева заявив: українцям, які працюють, доведеться вибирати між зарплатою і пенсією. При цьому видання процитували заяву політика, яку він зробив в одному з інтерв'ю ще у лютому 2017 року (до пенсійної реформи).

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

"В усьому світі діє правило - або пенсія, або зарплата. Після проведення пенсійної реформи, коли пенсія стане достатньою, треба встановити правило - або ти працюєш, отримуєш зарплату і виходиш на пенсію трохи пізніше, але пенсія у тебе буде більша. Або ти йдеш відразу і отримуєш пенсію, але не працюєш ", - сказав Андрій Рева.

Однак у рамках реформи "пенсійний податок" в Україні скасували. Згідно з даними Пенсійного фонду, приблизно 650 тис. українців і працюють, і отримують пенсію. За старими правилами вони мали право лише на часткову виплату - 85%, решту 15% забирала держава. В результаті реформи цю норму скасували, пенсії зросли на 17%. Наприклад, якщо до нововведення пенсіонер-працівник отримував 1 989 грн, після скасування "податку" пенсія зросла до 2340 грн.

Середня пенсія в Україні становить всього лише 2,5 тис. грн. Це 29% від середньої зарплати. Згідно з нормами Міжнародної організації праці, достатньою вважається пенсія, яка становить 40% звичного заробітку.

Дивіться: На скільки за рік зросла пенсія

Нагадаємо, на противагу переконанню міністра-дієтолога Андрія Реви, який вважає, що українці забагато їдять, наші співвітчизники свої головні витрати роблять не на продукти харчування.

Як повідомляв Знай.ua, для українців, які мають великий трудовий стаж, чекають приємні новини.

Також Знай.ua писав, що українцям розповіли, коли чекати підвищення мінімальної зарплатні.