Стало відомо, що українці-заробітчани заробляють в Польщі на рівні з поляками. Однак, є фірми, які іноземців беруть на роботу охочіше, ніж місцевих жителів. Як повідомляє Rzeczpospolita, про це стало відомого завдяки звіту компанії з працевлаштування Personnel Service.

Близько 75% українців, які працюють у Польщі, отримують щомісяця понад 2,5 тисячі злотих (близько $675 або майже 19 тисяч гривень).

45% українців у Польщі отримують у місяць, за вирахуванням податків, більше 3000 злотих, тобто більше $810 або 22,6 тисячі гривень.

Лише 4,7% українців отримують мінімальну польську зарплату 1550 злотих, на українські гроші - більше 11,6 тисячі гривень.

Популярні новини зараз
Валерій Жидков з "Квартал 95" виконав давню мрію харків'янки: "Поговорити наживо" Тіна Канделакі запропонувала дати Зеленському "Оскар" після перемоги Kalush Orchestra: "Запропонують схиляти коліно" Росіяни образилися на перемогу України на "Євробаченні", а Андрій Бєдняков опустив їх ще глибше: "П****и не брали участь" Тарас Тополя після скандалу з Харковом намагався "загладити" ситуацію, але не вдалося
Показати ще

Як додав президент Personnel Service Кшиштоф Інгльот, українці заробляють, приблизно, стільки ж, як і поляки. Він зазначив, що іноді може складатися враження, що українці заробляють більше від поляків, але це тому, що вони більш охоче беруть понаднормові години.

Крім того, видання зазначає, що з точки зору роботодавців, працівники-мігранти не дешевші від місцевих працівників. І все більше фірм, з огляду на проблеми з набором працівників, схильні платити українцям навіть більше, ніж полякам.

При цьому витрати українських трудових мігрантів досить невеликі. Майже 90% з них витрачають менше 1000 злотих ($270 або 7,5 тис.гривень).

До слова, у Польщі на будівельних роботах загинув український заробітчанин. Правоохоронці з'ясовують всі деталі трагедії.

Про це передає "Польське радіо".

Наразі вже відомо, що українець працював на будівництві супермаркету величезної мережі у польських Шамотулах, що знаходиться у Великопольському воєводстві. Відомо, що українець впав з даху та помер на місці.

"Ми отримали повідомлення, що в зв'язку з випадком на будівництві, потрібно забезпечити приземлення гелікоптера. Виявилося, що 52-річний чоловік, громадянин України, після падіння з даху, помер на місці", - повідомила представник повітової комендатури поліції в Шамотулах Евеліна Грабова.

Трагедія сталася в суботу вдень. Обставини події вивчає поліція, прокуратура і Державна інспекція праці.

Нагадаємо, вирушаючи на заробітки за кордон, українці часто ризикують стати жертвами шахраїв. У деяких випадках заробітчани потрапляють у справжнє трудове рабство. Про це пише Politeka.

Як повідомляв Знай.ua, відомо, що тільки в 2017 році за кордоном офіційно працевлаштувалися близько 84 тисяч українців, всього ж на заробітках перебувають близько 3,2 мільйонів громадян України.

Також Знай.ua писав про те, що економічна криза, зростання цін, інфляція та захмарні тарифи на комунальні послуги – всім цим бідам України уряд та профільні міністерства знайшли просте, але не зовсім логічне пояснення: відтік "робочої сили" за кордон.