Судді вирішуватимуть замість українців, коли тим ховати близьких

поділитись
Новими повноваженнями їх наділять вже за кілька днів

Вже за два дні в Україні планують запровадити новий закон – тепер для того, аби поховати людину, рідним знадобиться додаткова експертиза. Призначатимуть її виключно судді, але не раніше, ніж протягом трьох діб.

Проблема у тому , що весь цей час зберігати тіло покійного у морзі заборонено. Автори ініціативи не врахували найголовнішого: іноді дочекатися рішення не так вже й просто, працівники завантажені карними справами, тому це може призвести до хаосу, зокрема й на ринку ритуальних послуг:

"Людей по сто на день будуть збиратися тільки в чергах в судах. Як впораються з цим судді - для мене це незрозуміло. Хто цим буде займатися, чи виділять людей, які будуть виписувати направлення. І як так розумію, це буде виписувати тільки один суд", - пояснив в ефірі одного з телеканалів співзасновник ритуального дому Фелікс Чехович.

Судді вже поступово готуються працювати у "посиленому режимі". Приміром, у столиці слідчі стверджують, що змушені подавати клопотання виключно за місцем реєстрації юридичної особи. Як наслідок – численні черги і тяганина, котра може тривати значно довше, аніж заявлені новим законом три дні.

Минулого року у Шевченківському районному суді Києва розглянули понад 30 тисяч клопотань кримінального провадження, і це не враховуючи інших цивільних справ, яких було майже стільки ж. Серед них були і дозволи на проведення експертиз.

"Якщо помер удома, тоді родичам потрібно знаходити якийсь вихід, щоб перебувало тіло протягом цих 72 годин", - додав завідувач відділення паталогоанатомії Київської міської лікарні №1 Олег Садовий.

Мова йде про приватні холодильні камери, на добу такі коштують від 280 до 350 гривень, та і місця там вистачить не всім, як показує практика.

Дивіться: від 15-го березня українці не зможуть поховати рідних без дозволу суду

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські волонтери з гуманітарної місії "Чорний тюльпан" розповіли правду про пошук та транспортування тіл загиблих на Донбасі військових.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Поховання, суд, дозвіл
Літо нас рятує від тривалих опадів, організовуючи періодичні та локальні дощі з грозами
0
0
07:49 20.07.2018
Міністр розповів, куди подінуться плацкарти
0
0
07:22 20.07.2018
НБУ послабив курс гривні до 26,47 грн/долар
0
0
06:55 20.07.2018
Лев напав на туристку у кримському сафарі-парку
0
0
06:33 20.07.2018