Миротворці ООН на Донбасі: Європа ухвалила доленосне рішення для України

поділитись
Мінські домовленості - не єдиний крок до врегулювання ситуації на Сході

Якщо Рада Безпеки ООН ухвалить рішення щодо введення миротворчої місії на Донбас, то представники Європейського Союзу готові повністю підтримати це.

 "Рішення про таку місію приймається Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б допомогти просуванню реалізації Мінських угод, ми б, звичайно, були тільки "за", – підкреслила високий представник ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні.

Вона також натякнула, що не слід ігнорувати Мінські домовленості, адже саме вони повинні стати ключовими у врегулюванні ситуації на сході України, хоча поки що вони повноцінно не реалізовані настільки, як було вказано у попередніх документах:

"Це мета переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи та обговорення в "нормандському форматі". Мінськими угодами, дійсно, як це було вкрай необхідно, вдалося зупинити небезпечну ескалацію насильства. По-друге, вони надали план врегулювання ситуації, з якою ми стикаємося, таким чином, щоб повністю поважати територіальну цілісність і суверенітет України", - додала Могеріні. 

Днями також склали повний звіт щодо миротворчої місії на Донбасі, в якому йдеться про те, що Швеція, котра не входить до складу НАТО, пропонується в якості провідної країни у складі місії (представлятиме інтереси США). Кількість миротворців попередньо визначена в рамках 24 тисяч.

В документі анонсували приєднання 20 тисяч солдатів із країн-членів Альянсу, а також 4 тисячі поліцейських. Західні союзники України гарантують безпеку спостерігачів ОБСЄ, а також взяти під контроль клади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, роззброєння незаконних збройних формувань.

Цей процес керуватиметься 20-ма тисячами військових, котрі базуватимуться не тільки вздовж лінії розмежування, а всюди, де того потребуватиме ситуація.

Дивіться: миротворча місія ООН в Україні стала однією з головних тем конференції у Мюнхені

Як повідомляв портал "Знай.ua", ситуація в та навколо України знайшла відображення в одному з п’яти пріоритетів зовнішньої політики Європейського Союзу, який отримав назву "глобальне управління".

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Могеріні, миротворці ООН, Донбас
Вибір редакції, Суспільство
19.03.2018
У зв'язку з цим вони збиралися на нараду
0
0
03:03 20.03.2018
Президент США не лише не надіслав привітання, а й нічого не написав з приводу виборів та перемоги Путіна у себе в Twitter
0
0
23:20 19.03.2018
Поліція розбирається у справі
0
0
23:02 19.03.2018
Євросоюз не визнає проведення виборів у Криму
0
0
22:11 19.03.2018