Українцям в мережі розповіли правду про шкідливу звичку, якою хворіють мільйони громадян.

Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі.

"Поставте собі нагадування на планерах, гаджетах, прикріпіть на холодильник, якщо ви або ваші родичі залежні від цієї звички. Знання озброюють. В боротьбі з нею інформація стає арсеналом, який врешті-решт, допомагає позбавиться від цієї небезпечної, смертоносної звички", – зазначила вона.

Так, за словами Супрун, кількість захворювань від куріння значно більше, ніж рак легенів. Примітно, що чиновниця прикріпила до посту картинку, на якій йдеться: "Не читайте це, якщо курите".

"Серцево-судинні хвороби – у 17-25% вони розвиваються саме через куріння. Воно підвищує ймовірність коронарної хвороби серця або інсульту у 2-4 рази. Хронічні захворювання легень – куріння вважають головною причиною. У США 8 з 10 смертей від цієї хвороби викликані курінням", – підкреслила вона.

Більш того, Супрун уточнила, що куріння викликає рак прямої і товстої кишки.

Популярні новини зараз

Керівниця "ПриватБанку" обчистила українців на 8,2 млрд - оголошено в розшук

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Сміливий баран прийшов "здаватися" в СБУ, але його вигнали

Українці влаштували дику гулянку на кладовищі в поминальні дні: шашлики серед могил

Показати ще

"Доведено, що у курців майже в два рази частіше виникають поліпи товстої кишки. Також є велика ймовірність захворіти на рак", – сказала чиновниця.

Разом з тим варто відзначити, що не так давно експерти визначили найбільш небезпечні для здоров'я звички, які також є найпоширенішими.

Паління

Паління цигарок викликає звикання і є однією з найбільш нездорових звичок у світі. У США таке явище поступово зникає, відсоток дорослого курця населення знизився з 42% у 1965 році до 15% в 2015 році.

Тим не менше, дослідники вивчають ризики смертності, стверджують, що оскільки з країни "йде" куріння, тепер на перший план виходять інші фактори ризику, набагато небезпечніше, ніж сигарети, пише change.

Самотність

Зростання соціальних мереж і ослаблення особистих контактів призвели до того, що колишній головний хірург Вівек Мурті назвав самотність глобальною епідемією. І це може бути смертельно.

Джуліан Холт-Лунстад, професор психології в Університеті Бригама Янга, виявила в своїх дослідженнях, що самотність зменшує тривалість життя людей, еквівалентно паління 15 сигарет на день.

Сидячий спосіб життя

Сидячий спосіб життя збільшує ризик розвитку різних видів раку, як показує дослідження 2014 року.

Дослідники включили в свої мета-аналізи дані чотирьох мільйонів чоловік, і підрахували, як часто вони сиділи, щоб дивитися телевізор, працювати і їздити на роботу.

В результаті, прийшли до висновків, що кожну годину такого заняття збільшує ймовірність раку товстої кишки та легень.

Небезпека на дорозі: як затори впливають на стан здоров'я українських водіїв

Нагадаємо, Супрун розповіла, чи працює гомеопатія.

Як повідомляв "Знай.ua", Супрун дала українцям "спекотні" поради.

Також "Знай.ua" писав, що Супрун "поклала" до шаурми ложку дьогтю.