Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує просвітлювати українців та ділитися досвідом сучасної західної медицини, розвінчуючи міф за міфом щодо практики та методів лікування, які застосовують у наших медзакладах. Зокрема Супрун згадала про такий пережиток минулого, як електрофорез.

Насправді електрофорез не є ефективним методом реабілітації хворих з порушеннями рухового апарату. Про це написала Супрун на своїй сторінці в Facebook.

"Електрофорез - той випадок, коли добре відоме, хоча і малозрозуміле назву, не говорить про ефективність в функціональний реабілітації", - зазначила Супрун.

Що являє собою цей спосіб

Справа у тому, за словами чиновниці, що під час лікування з подібними порушеннями пацієнт якраз повинен рухатися.

Популярні новини зараз

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Тіна Кароль ощасливить українців, але не всіх: "Росія теж чекає"

Показати ще

"У випадках, коли людина, в результаті хвороби, операції або травми, вимагає відновлення функцій організму, метою реабілітації є відновлення звичних навичок - переміщення, самообслуговування і інших звичайних речей, які дають можливість жити звичайним життям. І, якщо говорити про сучасні підходи до реабілітації, ці навички неможливо відновити без функціональної тренування, особливо руху. Необхідно, щоб пацієнт ходив, вставав, присідав, нахилявся або підтягувався - робив все, що він хоче відновити і усовер енствовать до максимально можливого рівня. Замість усього цього в багатьох українських закладах пропонують електрофорез ", - розповіла виконуюча обов'язки голови МОЗ.

Як наголосила Супрун, електрофорез може використовуватися як допоміжний засіб реабілітації.

Нова система реабілітації запрацює в Україні

Також в.о. міністра додала, що наразі в Україні змінюють систему реабілітації хворих.

"Метою змін, які ми впроваджуємо в системі реабілітації, є підготовка фахівців з функціональному відновленню і їх максимальне залучення до роботи з пацієнтами ... Розраховую, що працівники реабілітаційних центрів будуть долучатися до впровадження функціональної реабілітації - ефективність якої вже доведена в розвинених країнах", - підсумувала Супрун.

Дивіться: лікар стане найпрестижнішою професією

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям роз’яснили правила отримання медичної допомоги та як в рамках медреформи тепер будуть співпрацювати громадяни та сімейні лікарі.