Технології куріння "heat-not-burn" стають все більш популярними в Україні. І хоча багато хто вважає такий спосіб безпечним, насправді це не так.

Цю інформацію повідомила на своїй сторінці в Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вона пояснила, чим небезпечний цей вид куріння.

"Всього за дев'ять останніх років (2008-2017) поширеність куріння в Україні зменшилася з 25,6% до 18,7%. Аналогічна тенденція спостерігається і в світі, що дає привід для оптимізму. У той же час виробники тютюнових виробів постійно винаходять різноманітні наукові та маркетингові технології, які могли б дозволити їм не зменшувати рівень продажів і прибутку. І одна з таких технологій - це "heat-not-burn" або "нагрівання-не-горіння", - написала вона.

Крім того, Супрун підкреслила, що головна особливість таких сигарет полягає в тому, що спеціальний пристрій нагріває тютюн, але не спалює його.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

"Основна відмінність технології "нагрів-не-горіння" у порівнянні зі звичайними сигаретами в тому, що вона нібито тільки нагріває тютюн, не спалюючи його. Через що багато людей вважають, що це нівелює негативний вплив куріння." - повідомила в. о. міністра.

За словами Супрун, всі дослідження, які переконують людей в безпеці такого виду куріння, проводилися компаніями з продажу тютюнових виробів.

"Якщо промоніторити джерела заяв щодо зниження ризику або навіть користі для здоров'я від застосування такої технології, то ми побачимо, що вони базуються на дослідженнях, що фінансуються виробниками цих продуктів. Зате якісних незалежних досліджень, які б підтримували ці твердження, немає", - каже вона.

В. о. міністра охорони здоров'я підкреслила, що раніше всі звичайні сигарети вважалися безпечними і тільки через багато років, після проведення маси досліджень, з'ясувалося, наскільки згубно вони впливають на людський організм.

"Не забувайте, що сигарети також не завжди вважалися небезпечними! Тільки після того як пройшли роки, людство на глобальному рівні прийшло до висновку щодо всього негативного спектру наслідків куріння. У фільмі "Спасибі за куріння" красномовно зображені спроби одного з лобістів тютюнового бізнесу завдяки різноманітним софізмам замилити світу очі і переконати в тому, що сигарети нешкідливі. Хто знає, можливо і про "heat-not-burn", колись знімуть схожий фільм. Одна з найбільших проблем у використанні альтернативних тютюнових продуктів полягає в тому, що споживачі мають марні ілюзії щодо їх безпеки, що заважає повному припиненню куріння", - зазначила вона.

Супрун нагадала, що безпечних способів палити не існує.

"Пам'ятайте, що кращий спосіб позбутися від звички куріння і зменшити ризики для здоров'я - це зовсім відмовитися від них. Пам'ятайте, що безпечних способів палити не існує! Тому не відкладайте рішення кидати цю смертельну звичку", - написала в. о. міністра.

Нагадаємо, що Супрун розповіла, як не померти від сидячого способу життя.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Супрун назвала найбільш небезпечні пляжі в Україні.

Таже портал "Знай.uа" повідомляв про те, що зредняя тривалість життя українців змусить вас турбуватися.