Це свято отримало назву на честь учнів Ісуса Христа. Щороку свято Дванадцять апостолів відзначають 13 липня (за юліанським календарем 30 червня). І воно не просто так відзначається в цей день. Для віруючих людей дуже важливо, що відразу ж після Дня Петра і Павла, йде наступне, не менш важливе релігійне свято – Дванадцять апостолів. І в честь нього, ми б хотіли розповісти вам його історію і традиції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвято Дванадцять апостолів 2017: історія свята
Перші згадки про свято зустрічаються ще в 9 столітті. Особливо багато про дванадцять апостолів можна прочитати в Євангелії і книзі «Діяння святих апостолів». Приурочений День Дванадцять апостолів наступним людям: брати Петро (Симон) і Андрій, Іоанн Богослов і його брат Яків, син заведея, Пилип, Варфоломій, Матвій (колишній митар, він же Левій Матфеев) і його брат Яків, син Алфеїв, Фома, Тадей, Симон Кананіт, та Юда Іскаріотський. Пізніше Іуду, який зрадив Христа, замінив апостол Матфій.
В їх честь було побудовано величезну кількість храмів, перший з яких звели ще в 3 столітті, за вказівкою Костянтина Великого.
Крім цього, у свято Дванадцяти апостолів люди вшановували літо. Незважаючи на те, що це релігійне свято, люди могли гуляти до самого ранку. А в деяких губерніях люди робили ляльку з сіна, наряджали їх намистом і сарафаном і ходили з нею по селу, чи місту. А після святкування ляльку викидали в річку.
Свято Дванадцять апостолів 2017: традиції свята
Раніше святкування проходили дуже урочисто і голосно. Як і на Великдень прийнято фарбувати яйця і обмінюватися ними. Крім цього, було досить багато традицій на Дванадцять апостолів, пов'язаних з їжею. У цей день дуже любили готувати яєчню з самими різними начинками: сиром, цибулею, хлібом, шинкою. А особливо любили її готувати з оселедцем.
Зараз же традиції на свято Дванадцять апостолів вже майже ніхто не дотримується, але в церквах, все одно, можна зустріти досить багато різних богослужінь. Нагадаємо, що свято проходить 12 липня.