До Дня захисту дітей десятки активістів відвідують тих, хто цього найбільше потребує – вихованців інтернатів. Попри те, що волонтери привозять валізи подарунків, цукерок, книжок, нового одягу, основна проблема сиротинців від цього нікуди не зникає.

Про це повідомляє "24 канал".

За словами голови правління "Української мережі за права дитини" Дар'ї Касьянової, для дитини у більшості випадків краще жити із біологічною родиною, тому фахівці роблять усе можливе для профілактики сирітства, але це не завжди виходить.

"Ми прирікаємо дітей на виховання у цій системі, без батьків, у стінах інтернатних закладів", - додала вона.

Статистика вражає – більшість сиротинців переповнені дітьми, у яких є батьки: таких виявилося до 90%. Через війну та економічну кризу кількість вихованців в інтернатах постійно збільшується, і на сьогоднішній день в Україні їх налічується близько 106 тисяч.

Популярні новини зараз
"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."
Показати ще

Активісти пропонують запобігати сирітству у кілька етапів:

1. Попереджати вагітну, яка збирається залишити дитину, про наслідки її вчинку. Постійно підтримувати жінку, залучати психологів, соціальних працівників.

2. Контроль після народження. Маму і дитину слід одразу поставити на облік, щоб їх контролювали медичні працівники та відповідні служби і у разі потреби – зверталися по допомогу до волонтерів.

3. Інвалідність. Якщо дитина народжується із фізичними вадами, батькам часто важко за нею правильно доглядати, тому їм слід пояснити, як треба поводитися, організовувати штаби допомоги, проводити інструктаж.

4. Складні підлітки. Часто від дитини відмовляються через вікові зміни характеру або бідність. Тому активісти радять батькам віддавати їх у безкоштовні гуртки, на базі яких можна отримати харчування, одяг, навчальні матеріали і таким чином зменшити навантаження на бюджет родини.

Як повідомляв портал "Знай.ua", воїни АТО записали зворушливе привітання до Дня захисту дітей.