В Україні катастрофічними темпами ростуть борги за комунальні послуги. На даний момент сума заборгованості сягає 28,4 мільярдів гривень, а ще в минулому році заборгованість була на рівні 16,9 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Realist. Разом з тим рекордно збільшилася і кількість субсидіантів. В Україні знижки на оплату комуналки отримує більше половини сімей.

Експерти називають ситуацію критичною. З огляду на, що знижувати тарифи уряд і Нацкомісія не планують, залишається тільки розраховувати на зростання доходів населення.

У кілька разів зросли витрати українців на комунальні послуги, говориться в даних Держстату. Ще в 2013-му середня сума в платіжках взимку коливалася в межах 500 гривень, а минулої зими підскочила до 1800 гривень. Паралельно росту і борги.

У 2016 році вперше за багато років рівень оплати комунальних послуг опустився нижче 90%. Тобто з 10 нарахованих гривень за комунальні послуги як мінімум одна гривня - борг. Так, рівень оплати в 2013-й склав 105%, в 2014-му - 93,9%, в 2015-му - 95,5%, а в 2016-му - лише 86,7%. При цьому сукупний борг за комуналку в минулому році був менше 17 мільярдів гривень, а на даний момент - 28,4 мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Судячи з зростаючої кількості субсидіантів, для багатьох українців "економічно обгрунтовані тарифи" виявилися не по кишені. В середньому число субсидіантів має коливатися в межах 15-30%, в Україні ж цей показник прагне до 60%. Так, в 2013-му "комунальні знижки" отримували 677 тис сімей, а на даний момент - вже 8,1 мільйона домогосподарств.

Борги населення України за комунальні послуги становлять 8,6 млрд грн, - Зубко

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні силу набрали нові тарифи на теплопостачання, холодну і гарячу воду.