Експерт з питань міжнародної політики Ілля Куса склав список виконаної роботи Миколи Пашиняна, з тих пір, коли той став на посаду прем'єр-міністра Вірменії.

Інформацію Куса оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

Варто відзначити, що Пашинян вірменський державний і політичний діяч, а також журналіст. З 8 травня 2018 року обіймає посаду прем'єр-міністр Вірменії.

Пройшло два місяці відтоді, як у Вірменії на хвилі масових протестів до влади прийшов прем’єр-міністр Нікол Пашинян і його не дуже чисельна "вулична" команда.

Пашинян швидко сформував новий склад уряду і добився схвалення від парламенту його урядової програми.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей
Показати ще

Пашинян призначив на посади міністрів, керуючись не принципом професійності кандидатів, а лояльності до себе особисто.

Чимало людей, які були з ним на мітингах, отримали високі державні посади – віце-прем`єрів, міністрів і заступників міністрів, прес-секретарів. Пашинян із самого початку стверджував, що його головна ціль на цій посаді – проведення дострокових виборів. Адже у ситуації, коли прем’єр-міністр без команди та фактично без партії стає на чолі держави з абсолютно антагоністичним парламентом, у якому більшість належить партії його ворога Сержа Саргсяна, проводити державну політику неможливо, але йому вдається.

Ілля Куса склав, такий чималий список того, що новоспечений прем'єр встиг зробити за цей короткий час.

1.Домігся відставки мера Єревана Тарона Маргаряна - багаторічного функціонера правлячої партії після двох місяців протистояння.

2. Змінив керівництво Громадського телебачення Вірменії і продюсерів телепрограм, хвалили владу. Провів фінансовий аудит Громадського телебачення Вірменії, за результатами якого були порушені кримінальні справи.

3. Почав розбиратися з колишнім прем'єр-міністром, "людиною Газпрому" Кареном Карапетяном. Обшуки і арешти в пов'язаної з ним компанії "Норфолк Конслатінг" змусили його виїхати в Росію, а конфлікт всередині партії привів до його відходу з поста першого заступника лідера фракції.

4. Провів чистку серед чиновників колишнього уряду. Звільнено практично всі мери і губернатори регіонів.

5. Організував бойкот великих мереж супермаркетів, що належать олігархам, пов'язаним з правлячою РПА, змусивши їх знизити ціни на товари.

6. Провів обшуки в будинках 30 кримінальних авторитетів і злодіїв в законі, змусивши половину виїхати з країни, переважно в Росію.

7. Арешт генерала та колишнього заступника міністра оборони Манвела Григоряна, його дружини і сина - мера міста Ечміадзін за привласнення гуманітарної допомоги вірменським солдатам і незаконне зберігання зброї.

8. Обшуки і арешт в будинку екс-глави охорони президента Саргсяна - Вачагела Казаряна за звинуваченням в розкраданні державних коштів на суму в 9 млн. Доларів.

9. Арешт голови служби охорони олігарха і мільярдера, лідера партії "Процвітаюча Вірменія" Гагика Царукяна за звинуваченням у побитті людини. Самого Гагика поки що не чіпають.

10. Розпочато розслідування з приводу ухиляння від сплати податків компанії "Спайка", пов'язаної з сім'єю колишнього президента Роберта Кочаряна. По ньому самому відновили розслідування щодо справи 1. березня 2008 року, коли був розгін демонстрантів в Єревані. Кочарян виїхав в РФ.

11. Почав розбиратися з сім'єю колишнього президента і короткочасного прем'єра Сержа Саргсяна. Обшуки і арешти пройшли в фондах, пов'язаних з ним і його родичами. У розшук оголосили обох братів Сержа Саргсяна - Олександра (Сашик 50%) і Левона, племінницю Ані Саргсян і племінників Нарека і Айка Саргсяном. Всі вони виїхали за кордон.

12. Змінив керівництво Касаційного суду Вірменії.

13. Змінив керівництво Слідчого комітету Вірменії.

14. Змінив керівництво Прикордонних військ, Генштабу та сухопутних військ. Також домігся звільнення глав силових структур в Нагірному Карабасі.

15. Порушив 71 кримінальну справу проти голів сільських громад за зловживання посадовими повноваженнями.

16. Обшуки і арешти в будинку екс-міністра оборони Мікаела Арутюняна у справі 1 березня 2008 року, його самого оголосили в розшук. Він виїхав в РФ.

17. Звільнено керівництво Сюнікській області, де великі проблеми з екологією, після візиту туди прем'єр-міністра Пашиняна.

18. Домігся створення нової організації, яка об'єднує вірмен в Росії. Стару організацію визнали неефективною й корумпованою, а проти її голови, олігарха Ари Абрамяна, почали розслідування.

19. Запустив кілька проектів спільно з НДО по пропаганді повернення вірмен за кордоном на батьківщину, наприклад проект "Серцем в Вірменії".

20. Домігся виключення з партії ЛДПР в РФ депутата Володимира Савельєва в ході розмови з Жириновським після того, як депутат запропонував Вірменії повернути Азербайджану Нагірний Карабах.

21. Заснував і зробив традицією виходи в прямий ефір у Фейсбук і спілкування з виборцями щовечора (ну або через вечір). Куса також провів першу "Пряму лінію" з Пашіняном в Фейсбуці.

22. Оголосив амністію всім вірменам, які ухилялися від призову в армію і закликав їх повернутися на батьківщину і йти служити.

23. Переклав весь свій апарат і уряд на роботу з комп'ютерами національного виробництва "ArmTab" замість "Apple".

24. Знизив ціни на електроенергію для малозабезпечених сімей на 10 драмів, умовивши зробити це компанію "Ташир Груп", що належить олігархові Самвелу Карапетяну, під якого також почали "копати".

25. Анулював контракт з передачі під контроль "Ташир Груп" ЗАТ "Високовольтні електромережі", залишивши їх під контролем держави.

26. Змусив "Газпром Вірменія" знизити ціну на газ для населення на 20% для малозабезпечених сімей. Пільговий тариф встановили на один рік, як раз під дострокові вибори.

27. Створив комісію з розробки поправок до Виборчого кодексу напередодні дострокових виборів.

28. Підписав документи про посилення співпраці з ОДКБ і ЄАЕС.

29. Розгорнув внутрішні війська на кордонах з Туреччиною і Азербайджаном замість сил ФСБ РФ, які знаходилися там . Домігся передачі під свій контроль ситуацію на кордонах з Туреччиною.

"Щось виглядає як піар, щось як реальна спроба змінити правила гри, щось як наїзд на опонентів. У будь-якому випадку, Нікол Пашинян семимильними кроками прямує до дострокових виборів, маючи вже зовсім непогані рейтинги", - зазначив експерт.

Тепер залишилося подивитися, що з перерахованого вище буде доведено до кінця і чим все завершиться після дострокових виборів. Побажаємо успіхів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Вірменії підтримувати опозицію приїхав лідер гурту System of a Down Серж Танкян. В аеропорту його зустрічав кандидат у прем'єр-міністри Нікол Пашинян.