Відомий український волонтер Серж Марко опублікував історію про українських військових на Донбасі.

Відповідний розповідь оприлюднений на "Петро і Мазепа".

"Одна з історій, яких ніколи не було. Але якби вона відбувалася десь на Маріупольському напрямку, то вона була б саме такою", - зробив вступне слово волонтер.

Дія відбувається в бліндажі, в якому жив комбат батальйону. Він став своєрідною блотхатой, куди з'їжджалися журналісти, волонтери, командування і добровольці.

"Комбат вийшов на вулицю, подивився на всі боки, махнув комусь рукою і повернувся в бліндаж. Спокій, тиша. Добре. Трохи нудно звичайно, але все одно добре. Зайшовши в бліндаж, він кинув погляд на розвішані по стінах величезні монітори, які транслювали зображення з камер в секторі. все тихо, все спокійно. Відкрив ноутбук, вставив флешку, привезену йому 20 хвилин назад зі штабу, і почав переглядати передані розвідкою дані", - пише Марко.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін розповів, як балує дружину Ольгу Горбачову: "Це дорожче за всі прикраси"

Леся Нікітюк показала, як виглядала в 18 років: "Накладні вії і іконка"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Показати ще

Він покликав свого начальника штабу, заявивши, що "Бурий знову відзначився". Як з'ясувалося, ротний, про якого йшла мова, не довіз поранену в руку людину. І це вже був третій за рахунком чоловік.

"Минулий начебто у нього загнувся від напруженого пневмотораксу в машині. Теж не довіз. І це тільки те, що ми знаємо. Нормально пацан так на нас працює, ага", - заявив начальник. Вони зважилися жартома виписати "Бурому" своєрідну грамоту.

"Та-ак. Від Збройних Сил України ... За відповідальну службу ... допомога у протідії сепаратизму ... нагороджується пам'ятними знаком імені Степана Бандери ... сєпар незаконного військового формування з позівнім "Бурий", - надрукували вони, хихикаючи.

Раптово задзвонив телефон. Це був командир бригади, який зв'язується тільки в екстрених випадках. Начальник, не чекаючи відповіді, запитав, чи виїхали ОБСЄ, і порадив згортати "лавочку".

У цей момент комбат приречено дивився на монітор, де бачив, як український танк виліз на пагорб, "заховавши частину масивного тулуба за складками місцевості, і як в тирі "рівняв" сепарскій взводний опорний пункт". На ворожому опорному пункті розліталися земля, дерева і частини інженерних споруд.

"Танк флегматично, раз по раз бив по ВОПу. Зупинився він лише тоді, коли, мабуть, закінчився б/к. Так само спокійно танк розгорнувся, на вежі відкрився люк, і з нього здалася фігурка танкіста", - пише волонтер.

Танкіст показав середній палець в напрямку ворожої позиції і відчалив на дорогу. За цією дією також спостерігав по монітору начальник штабу з округленими очима. Він зв'язався з військовим, який стріляв з танка.

"Ти чо бл*, взагалі ах*л? Я тобі колись не давав воювати? Ти, животина, вигнав і про*рал єдиний резерв в цій лінії. Дебіл, ти б хоч проконтролював, звідки у тебе танк працювати буде. Перед камерами. у всій красі. Дебіл тупий. Ти розумієш, що в тебе цей танк тепер заберуть? Тому що не можна дебілам давати танки! Танк - дебілові не іграшка", - вибухнув начштабу.

Після тривалого вичитування солдата, він почув про те, що приїхало ОБСЄ. Через півгодини він повернувся в бліндаж, подивився на монітори (де все було спокійно) і виявив недописану "грамоту". Попередній текст видалив і написав наступне:

"Почесним званням дов*б першого ступеня нагороджується офіцер ... ... офіційним девізом є фраза"я воював, я танк пр*ав". Особливо значимі прояви тупості і деградації ... відсутність межушних гангліїв ... за жорстоко в*баний здоровий глузд". Відповідний "документ" пішов до друку.

У двері увійшов той самий ротний, заявивши, що все усвідомив, а сєпари й насправді дістали. Вони з СПГ лупили по позиції. Командир вручив "грамоту" солдату, наказавши повісити її і ні в якому разі не знімати. Тому що хлопець "витратив" танк в схроні на ВОП закопаного противника.

На питання, чи попало від ОБСЄ, він сказав, що не впустив їх в бліндаж. А "отримувати" буде вже в Штабі. Начальник запитав у ротного, чи пам'ятає він про девіз.

"Це не ми. Ні, ну а що. Ми ж шануємо Мінські", - посміхнувся хлопець.

Повну розповідь можна прочитати за посиланням

Як повідомляв портал "Знай.ua", колишній заступник начальника Генштабу Ігор Романенко пояснив, з чим пов'язана загострення на фронті.