Завдяки новій формулі в Україні будуть рахувати абонентську плату за опалення і воду. Відомо, що дана формула не залежить від метражу і від прописаних людей у квартирі. Середня сума абонплати складе 30 грн за опалення та 15-20 грн за воду.

Про це розповів аналітик Асоціації міст України Олег Гарник.

"Абонплата на тепло і воду передбачена новою редакцією Закону "Про житлово-комунальні послуги". Закон повинен набути чинності з 10 червня 2018 року, але не факт, що це станеться, так як на даний момент розглядається можливість відстрочки вступу в силу цього закону. Справа в тому, що є проблеми з підзаконними нормативними актами і тому вступ в силу даного документа зараз викликає сумніви", - зазначив експерт, підкресливши при цьому, що абонплата буде стосуватися кожної послуги окремо.

"Абонплата буде стосуватися кожної послуги окремо: постачання гарячої води, постачання холодної води та постачання теплової енергії", - заявив експерт, підкресливши при цьому, що на кожний вид послуги буде нараховуватися окрема абонплата.

Популярні новини зараз

Прес-марафон Володимира Зеленського: скандал з пресою, щупальця олігархів і головні помилки

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Тоня Матвієнко показала, хто в них вдома головний: підкоряється навіть Арсен Мірзоян

7 днів вихідних для тисяч українців – від Кабміну вимагають офіційно затвердити новий робочий графік 

Показати ще

"Абонплата буде сплачуватися тільки в тому разі, коли укладається індивідуальний договір з постачальниками послуг або коли таке рішення приймає ОСББ". - сказав Гарнык.

"Орієнтовна вартість абонплати за тепло на сьогоднішній день складає близько 30 грн для кожної квартири. Абонплата на воду - близько 15-20 грн. Розмір абонплати не буде залежати ні від кількості прописаних у квартирі, ні від метражу, так як сама по собі абонплата - це лише плата за підключення до системи і не більше того. Тобто мешканці однокімнатної чи трикімнатної квартир будуть платити однакову суму", - зазначив експерт, підкресливши при цьому, що абонплата не буде стосуватися ні газу, ні електричної енергії.

Як повідомляв портал "Знай.uа" з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення. Вийде, що українці платитимуть за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.

У роз'ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавцю комунальної послуги на підставі договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.