"Нафтогаз України" добився в судовому порядку компенсації збитків від російського "Газпрому" за недотримання договору щодо поставок газу, який він зобов’язався виконувати з 1 березня 2018 року. Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення на користь української компанії.

Про це йдеться в заяві НАК, опублікованому на офіційному сайті компанії.

"Ми внесли передоплату за російський газ, так як виконуємо рішення Стокгольмського арбітражу. Відмовляючись поставляти газ, за який внесена передоплата," Газпром "перешкоджає виконанню" Нафтогазом "рішення суду про закупівлю мінімальних контрактних обсягів газу", - зазначив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Як підкреслив Коболєв, за останні роки закупок блакитного палива у європейських постачальників, ще не було таких прецедентів, щоб компанія не отримала товар, за який заплатила.

Популярні новини зараз

36-річна Оля Полякова показала пружну дупку в пікантному бікіні

Свекруха впізнала в молодій дружині сина свою доньку, яку віддала у дитбудинок: "Народила від брата"

У моторошній ДТП під Хмельницьким загинула жінка: летіла в машині, повній дітей

Дружину Дзідзьо в бікіні застукали на мокрих розвагах з красунчиком: поки чоловік колядує

Показати ще

"Ми також радимо нашим європейським колегам задуматися, чи варто дозволяти такому контрагенту посилювати свій і без того значний вплив на їх ринок за рахунок будівництва" Північного потоку - 2 ", - додав він.

1 березня "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" в рахунок оплати березневих поставок газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть поставляти газ в Україну.

З 2014 року "Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі через контракти на поставку природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України від 2009 року.

Україна перестала закуповувати газ у РФ в листопаді 2015 року.

31 травня 2017 року стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив ключові вимоги НАК "Нафтогаз України" в суперечці з "Газпромом": умова "бери або плати" скасовано; заборона на реекспорт скасований; формула ціни на газ переглянута з 2014 року. В "Газпромі" рішення назвали проміжним.

22 грудня 2017 року "Нафтогазі" заявили про перемогу над "Газпромом" з усіх спірних питань контракту на поставку газу. В українській компанії повідомили, що вимоги російської сторони щодо умови "бери або плати" на суму $ 56 млрд повністю відхилили. За інформацією "Нафтогазу", обов'язкові річні обсяги відбору газу знизили більш ніж в 10 разів. Стокгольмський арбітраж ухвалив також, що "Нафтогаз" не повинен платити за газ, який "Газпром" нібито поставив на окупований Донбас.

28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення на користь української компанії та зобов’язав "Газпром" компенсувати "Нафтогазу" збитки на суму понад 2,5 мільярди доларів.

Із заяви Коболєва, яку він зробив на початку лютого 2018, виходить, що в разі позитивного рішення суду в цій справі, Україна зможе відновити постачання блакитного палива за контрактом купівлі-продажу з "Газпромом" уже з березня цього року.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в Україні почнеться системне зниження цін на газ.