Вже за два місяці, з 1 квітня, в Україні знову почне дорожчати газ. Таку умову поставив Міжнародний валютний фонд. ЗМІ дізналися про три основних сценарії, за якими вартість палива зростатиме.



Перший варіант - газ подорожчає на 62%, як того і вимагає МВФ.

Головні особливості розрахунку газу за вказаною постановою такі: враховується середня ціна газу на німецькому хабі за минулий рік, витрати на транспортування включають в кінцевий тариф, вартість газу не змінюється, якщо блакитне паливо дорожчає або дешевшає максимум на 10%.

Якщо перерахувати тариф за чинним нормативу № 187:

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

з 1 квітня - подорожчання газу на 62% (до 8 000 грн за 1000 куб. м без ПДВ);

з 1 жовтня - подорожчання газу на 73% (до 8,5 000 грн за 1000 куб. м без ПДВ).



Другий варіант - виключити витрати на транспортування або ж враховувати ціни на блакитне паливо на німецькому хабі нема за 12 місяців, а за півроку.

"Згідно з пропозицією Міненерго - подорожчання планується на 12-14%. На сайті Міненерго декілька тижнів тому з'явився проект рішення, в результаті якого зміниться формула розрахунку тарифу. Головне нововведення - враховувати вартість газу на німецькому хабі пропонують за 6, а не 12 місяців. Крім того, з формули виключають вартість доставки газу з німецького хаба (так званий "хаб мінус")", - повідомляє Realist.



Третій варіант - не змінювати ціни на газ, але в такому випадку Україна порушить меморандум з МВФ і, швидше за все, залишиться без підтримки найбільшого кредитора.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як уряд вирішив підвищити ціни на газ "непомітно".