Вже за два місяці, з 1 квітня, в Україні знову почне дорожчати газ. Таку умову поставив Міжнародний валютний фонд. ЗМІ дізналися про три основних сценарії, за якими вартість палива зростатиме.Перший варіант - газ подорожчає на 62%, як того і вимагає МВФ.

Головні особливості розрахунку газу за вказаною постановою такі: враховується середня ціна газу на німецькому хабі за минулий рік, витрати на транспортування включають в кінцевий тариф, вартість газу не змінюється, якщо блакитне паливо дорожчає або дешевшає максимум на 10%.

Якщо перерахувати тариф за чинним нормативу № 187:

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

Показати ще

з 1 квітня - подорожчання газу на 62% (до 8 000 грн за 1000 куб. м без ПДВ);

з 1 жовтня - подорожчання газу на 73% (до 8,5 000 грн за 1000 куб. м без ПДВ).Другий варіант - виключити витрати на транспортування або ж враховувати ціни на блакитне паливо на німецькому хабі нема за 12 місяців, а за півроку.

"Згідно з пропозицією Міненерго - подорожчання планується на 12-14%. На сайті Міненерго декілька тижнів тому з'явився проект рішення, в результаті якого зміниться формула розрахунку тарифу. Головне нововведення - враховувати вартість газу на німецькому хабі пропонують за 6, а не 12 місяців. Крім того, з формули виключають вартість доставки газу з німецького хаба (так званий "хаб мінус")", - повідомляє Realist.Третій варіант - не змінювати ціни на газ, але в такому випадку Україна порушить меморандум з МВФ і, швидше за все, залишиться без підтримки найбільшого кредитора.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як уряд вирішив підвищити ціни на газ "непомітно".