Нацкомісія буде штрафувати постачальників природного газу, які всупереч закону будуть вимагати від українців додаткових платежів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Включення у кінцевий рахунок побутового споживача додаткових плат, не передбачених пунктом 13 Положення, неправомірне. Регулятор, у відповідності зі статтею 59 Закону України «Про ринок природного газу», може застосовувати санкції у вигляді штрафу до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», - йдеться в повідомленні.

Так, відповідно до положень пункту 13 Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єкти ринку природного газу для забезпечення загальносоціальних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 187, НАК «Нафтогаз України» з 1 квітня 2017 року здійснює продаж природного газу згідно з пунктами 10-12 цього Положення. Зокрема, для побутових споживачів за ціною, яка становить 4 942 гривні за 1000 куб. метрів. Це без урахування податку на додану вартість, тарифів на транспортування і розподіл природного газу, які підлягають обов'язковій оплаті згідно з умовами договорів розподілу природного газу та величини торгівельної надбавки (націнки) постачальника природного газу зі спеціальними обов'язками, максимальний рівень якої визначено пунктом 14 цього Положення).

Таким чином, в рахунку споживача постачальник природного газу повинен відзначати такі складові, що підлягають сплаті: ціна природного газу як товару; тариф на послуги транспортування природного газу; тариф на послуги з розподілу природного газу; торговельна надбавка (націнка); ПДВ.

Популярні новини зараз

У Туреччині почали затримання підозрюваних у підпалах: ліси у вогні, рятують як можуть

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Григорій Решетник показав Злату Огнєвіч за лаштунками шоу "Холостячка": "Хто запалив їй ці іскри?"

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" писав, що платіжки поставлять українців на межу виживання.