Абонентська плата за газ - це неминучість для України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ цьому впевнений директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародної політики НАНУ Валентин Землянський, передає РІА Новини України.
"Сплачується абонентська плата, і далі ти платиш за енергоносій вже як за товар, будь то газ, електроенергія або тепло. Як правило, з тарифу тоді" дістається "транспортна складова і вона стає ось цієї абонентською платою. Дуже важливий момент: призведе це в Україна до збільшення оплати чи ні. у Європі абонентська плата, як правило, прив'язується до обсягів споживання. тобто, або як у нас зараз в тарифі, або ти купуєш пакет і в залежності від пакета - скільки обсягу ти споживаєш, така і абонплата. І це нюанси, котори дуже важливі", - сказав Землянський
За його словами, все буде залежати від того, це додатковим платежем або залишиться в рамках чинного тарифу. "Якщо ж це збільшить витрати домогосподарства, то, природно, це може негативно позначитися на платежах населення за газ", - зазначив експерт.
Землянський сказав, що перший раз введення абонплати провалилося, через те, що прив'язалися до лічильників. Цього разу потрібно враховувати прилади. "Умовно кажучи, якщо у тебе газова плита, то ніхто тобі не буде виставляти абонплату, як на газовий котел. Залишається розраховувати, що в новому рішенні НКРЕКУ буде саме так. Якщо будуть гратися, як в перший раз - тарифи зростуть ще й за рахунок транспорту газу, якщо підійдуть з точки зору приладів, які встановлені, то можуть і вкладеться в діючі тарифи. Більш предметно на цю тему можна буде говорити, коли буде документ", - уклав Землянський.
Що таке абонплата
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українська влада планує до початку літа 2018 року ввести абонплату на газ.