Після того, як Міжнародний валютний фонд категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом України умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017-2018 років, на громадян чекає підвищення ціни на блакитне паливо на 17,6%.

Як передають "Українські новини", спроби міністра фінансів України Олександра Данилюка в Вашингтоні домовитися з керівництвом МВФ про тимчасову заморозку тарифів на газ виявилися безрезультатними. Тим не менше, в уряді поки що не поспішають робити якісь заяви і збираються залишити стару ціну на газ до 1 квітня, йдучи наперекір МВФ, що може призвести не тільки до невдоволення з боку кредитора, а й робить майже неможливим отримання наступного траншу до середини весни 2018 року.

Якщо ж влада піде на виконання умов МВФ, то це означає, що ціна на газ підніметься до 1117 гривень за тисячу кубометрів. Враховуючи, що за опалювальний сезон українська родина використовує в середньому до трьох тисяч кубометрів, то їй доведеться щомісяця доплачувати за тепло 558 гривень.

Дивіться: Нарахування субсидій у новому опалювальному сезоні

Коли ж громадяни отримають платіжки зі збільшеними сумами? Відповідно до постанови Кабміну №187 від 22 березня 2017 року, нову, тобто підвищену, ціну на газ мали опублікувати 1 липня. Проте Мінекономрозвитку цього не зробило.

Популярні новини зараз
"Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Потап нарешті зізнався, що в його житті не одна дівчинка, білявка не як Каменських: "Там на мене чекають такі..."
Показати ще

Оскільки "Нафтогаз України" не міг затягувати укладання угод з виробниками тепла, у графі "вартість газу" проставили стару ціну й угоди таки підписали. Правда, при цьому в документах зафіксували: "У випадку визначення урядом іншої ціни газу прийняти нову як обов’язкову". Рано чи пізно КМУ доведеться визначити нові тарифи, і не виключено, що вже у листопаді українці побачать, наскільки дорожчим стало тепло та гаряча вода у їх помешканнях.

Нині заборгованість населення за спожитий газ складає 26 млрд грн (337% зростання за рік) й може зрости ще на 50%, якщо ціну на газ підвищать.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", черговий перегляд субсидій може обернутися для українських пенсіонерів справжнім кошмаром.

СохранитьСохранить