Врятована з полону бойовиків "ЛНР" Людмила Сурженко з наступного тижня пройде обстеження в відомчій лікарні на Верхній, де проходили реабілітацію інші звільнені. Зараз із нею працюють лікарі і психологи Луганщини.

Відповідне доручення дав президент Петро Порошенко, повідомила в соціальній мережі Facebook перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

За інформацією нардепа, 19 липня, коли представники ОРЛО брехали на гуманітарній Мінській групі, що не володіють інформацією про долю жінки з вадами слуху, її в цей час утримували в так званому МДБ "ЛНР".

"Чотири дні катували, пальці зажимали пасатіжами, плоскогубцями, вона кілька днів перебувала в кайданах, руки й досі занімілі. Від пані Людмили вимагали надати код від мобільного телефону і зізнатися в "шпигунстві" і "диверсіях". Її катували чотири дні, а потім ще два тижні незаконно утримували, аби зійшли сліди побоїв і катувань", - розкрила подробиці Геращенко.

У звільненні заручниці допомогла міжнародна громадськість, а дипломати і ОБСЄ отримали інформацію про зникнення людини.

Популярні новини зараз

У Хмельницьку задихнулися двоє янголят, молода мама в реанімації - ридають навіть медики

Українці масово помирають у власних домівках, лікарі розводять руками: "Не дочекалися"

Синютка може відібрати мерське крісло у Садового - останні дані екзитполу

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

Показати ще

"Я впевнена, що до українських заручників нікого не допускають, аби приховати сліди катувань. І тактика одна й та сама - в ОРДЛО ніколи "не знають" про заручників, "не володіють інформацією", - вважає перший віце-спікер.

Вона додала, що зростає кількість проукраїнських цивільних заручників. Аби звільнити усіх полонених, необхідна допомога міжнародної спільноти і більш жорстка позиція світу з цього питання.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Геращенко вимагатиме в координатора ОБСЄ відвідати українських заручників на Донбасі.