Через масштабний збій у роботі Єдиної державної електронної базо з питань освіти (ЄДЕБО), на якій будується робота вступної кампанії, 40 000 заяв абітурієнтів "зависли" у повітрі.

Про це розповів перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець в інтерв'ю "ZN.ua".

Саме за допомогою цієї бази абітурієнти реєструються і подають заяви на вступ до ВНЗ. Система "впала" у перші дні вступної кампанії, а заяви 40 000 абітурієнтів через збій не були нормально зареєстровані, і зараз їх правлять в ручному режимі.

"80% з них можна відновити в автоматичному режимі. Ці заяви не анулюються, їх просто треба подати вдруге. Заяв про вступ не видно, але це не означає, що їх немає в базі. Вони просто не висвітлюються. Абітурієнти отримають на свою електронну пошту або в електронні кабінети в ЄДЕБО повідомлення про те, що треба подати заяву ще раз", - розповів Ковтунець.

Він також пояснив, що нове програмне забезпечення для ЄДЕБО почали розробляти досить пізно: на початку березня провели тендер, а 20 березня - за його результатами уклали угоду, 22 травня підписали протокол випробування створеного продукту, а 12 липня запрацювали приймальні комісії. Нове ПЗ для бази обійшлося державі в суму близько 9 млн грн.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Від старого ПЗ відмовилися через непрозорість його розробників. Як повідомив Ковтунець, авторські права належали одному програмісту.

"Він хороший фахівець, але в цій ситуації виявився крайнім. Йому виплачували роялті близько 1 млн грн щорічно. Причому за будь-яку додаткову послугу треба було доплачувати, і так набігав ще один мільйон. Ось так 2 млн грн щорічно виплачувалися. Зараз розроблено програмне забезпечення, яке перебуває в державній власності", - зазначає Ковтунець.

Ковтунець додав, що система "заглючила" через помилку експлуатанта системи — ДП "Інфоресурс", який не підключив належної потужності, і система зависла, втратилися зв'язки між заявами вступників і реєстром результатів ЗНО.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", вступна кампанія в Україні почалася 12 липня і триватиме до 26 липня. У цьому році абітурієнти зможуть подати 9 заяв на 4 спеціальності.