Днями у Янівському лісі поблизу Львова чоловік знайшов алюмінієвий бідон із архівними матеріалами УПА.

Останній документ датований 1951 роком, що свідчить про те, що архіви пролежали у землі 66 років.

Серед матеріалів – цінна інформація про діяльність українського підпілля у 1948–1951 роки, збереглось чимало друкованих видань і вперше знайдено дитячий журнал, який видавали у 40-х українські підпільники, передає "Радіо Свобода".

Серед знахідок вперше віднайдені і передані у музей кілька номерів дитячого підпільного ілюстрованого журналу "Малі друзі", 1948 року видання. У ньому вірші для дітей, оповідання, загадки, і навіть ігри, але історичного змісту, написано для сприйняття дитиною. Українські підпільники у 1950 році дбали про виховання молоді і видали "Вказівки батькам у вихованні дітей", про те, як захистити розум і свідомість дитини від впливів радянської пропаганди, як з преси, так і зі школи, садочка.

Серед віднайдених матеріалів є чимало праць тодішніх сучасників про Україну, історію – наприклад передрук журналу "Революціонер-пропагандист" (1949 рік), на якому написані коментарі когось із референтів пропаганди. Також знайдено сатиричний журнал "Хрін", але регіонального колориту, про що свідчить обкладинка.

Популярні новини зараз

Курсантам академії СБУ вигадали спеціальну дієту: годують кашею із свіжими хробаками

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", археологи розкопали унікальну пам'ятку поблизу міста Калуш Івано-Франківської області – підземний схрон, який розшукували вчені ще на початку 90-х років.