Українське товариство охорони пам'яток історії та культури б'є тривогу через зведення нових будівель на території Києво-Печерської Лаври Української православної церкви Московського патріархату без узгодження із Міністерством культури.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу.

Лавра є одним з об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Заступник голови товариства Микола Пархоменко розповів, що на території заповідника однієї з найважливіших православних святинь звели 16 будівель.

"Стара, автентична арка була занадто низькою. Її приблизно у 2012 році розібрали, тобто знищили і побудували нову, але в тих же формах", - повідомив він.

Популярні новини зараз
Красуня Тіна Кароль накинула оком на воїна ЗСУ: "Познайомитись би" Засновник "Азову" звернувся до українців с проханням притримати всі "секрети та інсайди": "Врятувати сталевих людей" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

На місці монастирського саду також побудували будинок, а його огородження повністю знищили. Також, перебудовані Північні ворота, які є пам'яткою архітектури. Відзначається, що крім цього УПЦ МП звела три новобудови і лікарню з церквою. Баню спорудили без дозволу.

За словами головного архітектора заповідника Якова Діхтяра, за парильнею на корпусі лікарні не догледіли.

Як повідомляв портал "Знай.ua", тим часом священики Лаври роз'їжджають по Києву на елітних авто.