96-річний громадянин Німеччини міг у складі дивізії "Ваффен-СС" брати участь в масових вбивствах в Бабиному Яру в Києві в 1941 році. Це перевірить прокуратура, повідомляє Deutsche Welle.

Його ім'я не розголошується. Підозрюваний проживав в окрузі Швальм-Едер (між Франкфуртом-на-Майні і Ганновером) і міг проходити службу в дивізії "Ваффен-СС", яка брала участь в злочині в Бабиному Яру. Прокуратура Німеччини зацікавилася ймовірним колишнім есесівцем після звернення ізраїльського Центру Симона Візенталя, який встановив його причетність до злочинів.

Нагадаємо, у березні в Німеччині у віці 96 років помер Оскар Ґренінґ (Oskar Gröning), який отримав прізвисько "бухгалтер Освенцима". Оскар Ґренінґ, засуджений в липні 2015 року судом міста Люнебург до чотирьох років позбавлення волі за пособництво у вбивствах не менше 300 тисяч людей, помер у лікарні, так і не відсидівши ні дня в тюрмі.

Справа Оскара Ґренінґа отримала широкий резонанс, оскільки вперше в співучасті в убивствах був визнаний співробітник концентраційного табору, який особисто у вбивствах участі не брав.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

З вересня 1942 року по жовтень 1944 року есесівець Оскар Ґренінґ завідував в Освенцімі грошима та цінними речами депортованих. Він перераховував гроші, знайдені в багажі в'язнів, сортував їх і відправляв в управління СС в Берліні.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Оскар Гренінг, більш відомий як "бухгалтер Освенціма" помер у віці 96 років. Його смерть настала 9 березня.

Адвокат Гренінга також підтвердив це повідомлення. Він зазначив, що поінформував про смерть прокурора.

У 2015 році в Люксембурзі засудили колишнього есесівца до чотирьох років позбавлення волі за причетність до вбивства понад 300 тисяч людей у концтаборі "Освенцім", хоча безпосередньо чоловік участі у вбивствах не брав.

Відмітимо, в липні 2015 року Гренінга засудили до чотирьох років в'язниці. На судовому засіданні у квітні 2016 року Гренінг заявив, що готовий визнати моральну, але не юридичну провину за вбивства. Він підтвердив, що з моменту своєї появи в концтаборі в 1942 році знав про вбивства в'язнів у газових камерах.