"Дорожній Контроль Миколаїв" звертається до НАБУ з проханням детально вивчити діяльність та виключити з списку кандидатів Громадської ради контролю при НАБУ, членів громадської організації "Демократична сокира орді" М. Дижечко, А. Мазура і Т. Локацкой. Про факти створення цієї громадської організації безпосередньо під конкурс в Раду контролю при НАБУ, колишньої сумнівної діяльності миколаївських "активістів" написано в статті "Все ті ж на манежі: Локацкая мітить в НАБУ", - повідомляє From-ua.

Як відомо, 8 травня 2018 року стартував конкурс по формуванню нового складу Ради громадського контролю при НАБУ. Відповідно до вимог, своїх кандидатів для участі у конкурсі можуть подавати громадські об'єднання, статутна діяльність яких пов'язана із запобіганням та протидією корупції.

"Дорожній Контроль. Миколаїв" упевнений, що ГО "Демократична сокира орди", не є реальною громадською організацією з реальною громадською діяльністю, а більше схожа на фейковую організацію, створену спеціально для впровадження своїх членів в таку значущу державну структуру НАБУ: "ОО "Демократична сокира орді" була зареєстрована в єдиному державному реєстрі фізичних осіб у передостанній день подачі документів, а саме – 17 травня. Тобто, заява на державну реєстрацію даної організації було подано ПІСЛЯ оголошення конкурсу громадська рада при НАБУ".

Дана організація код 42142118, зареєстрована трьома людьми - М. Дижечко, А. Мазуром і Т. Локацкой. "Інших членів організації, створеної за день до закінчення терміну подання документів до громадська рада при НАБУ просто немає. Тобто, суспільна організація, яка складається з трьох чоловік, які заснували організацію, і від її імені рекомендують себе в громадську раду при НАБУ". Сумнів викликають підписи засновників, "без графологічної експертизи, дуже схоже, що всі три підписи явно ставив один і той же людина".

Що стосується миколаївської "активістки" Тетяни Локацької, вона була активною учасницею кількох неоднозначних піар-компаній: по "відбілюванню" скандально відомого екс-начальника служби "Укртрансбезопасності" Сергія Кривошапко, локалізації корупційних скандалів, пов'язаних з габаритно-ваговими комплексами і скандалом з маніпулюванням громадською думкою після трагічної загибелі льотчика-героя Владислава Волошина".

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

На думку авторів статті, з появою таких одіозних членів у складі Громадської Ради НАБУ, в діяльність цього антикорупційного правоохоронного органу буде внесений деструктив. "Дорожній контроль. Миколаїв" вважає, що наглядова рада має складатися з людей, яким в першу чергу довіряє суспільство і членами ради повинні бути експерти, які б допомагали в розробці нормативних актів, стратегічних напрямків роботи, здійснювали контроль виконання політики, а також організовували консультації з громадськістю. Ні того, ні іншого у ГО "Демократична сокира орди" - немає.

"Дорожній Контроль. Миколаїв" просить НАБУ більш уважно поставитися до кандидатів до Громадської ради контролю, щоб в його складі не виявилися одіозні особистості, які лобіюють свої або чиїсь інтереси.
Нагадуємо, Рада громадського контролю при НАБУ забезпечує прозорість і громадський контроль за діяльністю Бюро, відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України". Склад ради оновлюється щорічно.