Винуватиця смертельної ДТП у Харкові на вулиці Сумській Олена Зайцева на момент аварії була у стані наркотичного сп'яніння.

Про це повідомляють ЗМІ.

Адвокат потерпілих Леся Матвєєва під час судового засідання оприлюднила висновок МОЗ стосовно наявності у крові наркотиків.

"Згідно з отриманим висновком хочу зазначити, що Центром психічного здоров'я та моніторингу МОЗ України було розглянуто наш адвокатський запит від 26 липня 2018 року щодо застосування інструкції визначення у водіїв ознак алкогольного або наркотичного сп'яніння", - зазначила вона.

За словами Матвєєвої, згідно з переліком наркотичних засобів і психотропних речовин кодеїн, який було виявлено в організмі Зайцевої відноситься до речовин, обіг яких обмежений.

"З урахуванням наведених у висновку доказів, можна визначити, що "Персона 1" станом на 18.10.2017 перебувала у стані, викликаному вживанням наркотичних та психотропних речовин або інших дурманних засобів. Прошу долучити цей документ до матеріалів справи", - заявила адвокат.

Крім того вона відразу ж наголосила, що центр, який надав відповідний висновок має права надавати подібні відповіді.

"Це компетентний орган, і він може робити висновки з експертиз, які роблять на основі аналізів водіїв безпосередньо після аварій. Зайцева перебувала у стані, викликаному наркотичними або психотропними речовинами. Таким чином, обвинувачена перебувала у стані наркотичного сп'яніння. Це докази, які підтверджують обтяжливі обставини", - додала Матвєєва.

У свою чергу, адвокат Зайцевої Юлія Козир заперечила проти залучення цього документа до матеріалів справи.

"Посилатися на документи, які не вивчав суд, некоректно. Єдиний компетентний орган, який може встановити, чи була Зайцева у стані наркотичного сп'яніння, - це судова експертиза. І тільки судмедексперт може це підтвердити", - підсумувала Козир.

Відомо, що після заслуховування всіх сторін справи, суддя прийняв рішення про долучення наданий матеріалів до справи, попри цілковите заперечення з боку адвоката Зайцевої.

"Ще з моменту передачі обвинувального акту до суду спостерігалося наполегливе небажання прокурорів, Зайцевої та її адвокатів бачити в справі обтяжувальні обставини - стан у момент ДТП, викликаний вживанням наркотичних або інших одурманювальних засобів (п. 13 ч.1 ст. 67 КК України). Тому в обвинувальному акті про це не було ані слова, а в суді всі докази про виявлені в біологічних речовинах Зайцевої опіатів, кодеїну, фенобарбіталу йшли під грифом "обставини, які характеризують особу", - написала Матвєєва.

Крім того вона нагадала присутнім, що лікар-нарколог, яка оглядала Зайцеву відразу ж після трагічної ДТП досі не приходить на засідання суду попри постійні виклики.

"З ким не буває, "кодеїн не відноситься до наркотичних засобів рослинного походження"... і все, типу і не наркотик тепер, про фенобарбітал взагалі забудемо і дивитися далі в цю сторону не потрібно", - обурилася Матвєєва.

Вона зазначила, що не збирається здаватися. Сторона звинувачення звернулася до Міністерства охорони здоров'я, а в.о. голови МОЗ Уляна Супрун взяла це питання на контроль.

"Мета нашого звернення була проста: отримати чітку відповідь на питання: Акт обстеження, результати попередніх аналізів і результати токсикологічних експертиз у сукупності підтверджують знаходження людини в стані наркотичного сп'яніння або поки сама людина в цьому не зізнається, все інше буде лише "обставинами, що характеризують особу"? Для об'єктивності і з метою дотримання вимог Основ законодавства про охорону здоров'я особистість Зайцевої замінили на "Особу-1", - розповіла адвокат.

Ключовий свідок у справі Зайцевої знайшлася

Нагадаємо, в резонансній справі Зайцевої трапився найстрашніший поворот

Як повідомляв "Знай.ua" знайшовся ключовий свідок у справі Зайцевої.

Також "Знай.ua" писав, що стало відомо, скільки часу Зайцева гуляє на волі.