Cуд залишив підозрюваних у кривавій ДТП Олену Зайцеву і Геннадія Дронова під вартою.

Про це повідомляють ЗМІ.

Відомо, що термін дії запобіжного заходу вже закінчується, через що 24 липня сторона обвинувачення виступила з клопотанням про його продовження.

Наразі вже відомо, що адвокат одного з обвинувачених Геннадія Дронова
Сергій Перепелиця просив суд відпустити підзахисного під домашній арешт.

"У мене мама вдома, 82 роки. Немає кому за нею доглядати зараз. Сусіди доглядають. Мені важко про це говорити, але ніхто мене не чує, на жаль", - сказав Дронов.

У свою чергу, захисниця Зайцевої Юлія Козир назвала позицію звинувачення необґрунтованою та незаконною. Вона заявила, що всі ризики передбаченні чинним законодавством вже не актуальні, через що продовження існуючого запобіжного заходу буде незаконним.

Популярні новини зараз
З 1 по 5 грудня: "Газмережі" терміново попередили споживачів 19-річна дівчина "знайшла" дитину в лісі, але деталі події забирають дар мови Відомий астролог побачив, хто стане наступним президентом України: "Ніхто не хотів" Зробити це потрібно до 1 грудня: одержувачів субсидії та пільг попередили про обов'язкову процедуру
Показати ще

"Щодо продовження запобіжного заходу позиція захисту Зайцевої змінилася. І наразі ми також заперечуємо проти продовження терміну запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Вважаємо, що жоден із ризиків, про які сьогодні вказав прокурор, не доведено, не надано жодного належного та допустимого доказу про продовження існування хоча б одного ризику. З огляду на те, що й чинне українське законодавство, й практика Європейського суду з прав людини полягає в тому, що саме на сторону обвинувачення покладено зобов'язання доведення наявності продовження існування ризиків, вважаю, що це клопотання необгрунтоване", - заявила на засіданні Козир.

Крім того вона заявила, що санкція статті, яка інкримінується Зайцевій, не може служити підставою для застосування найсуворішої міри запобіжного заходу. Адвокат на правдивість своїх слів навела практику ЄСПЛ.

Більше того Козир заявила, що всі наведені прокурорами ризики повністю нівелюються захворюваннями, які постійно турбують її та вимагають постійного нагляду лікарів за межами СІЗО. Вона також оприлюднила докази своєї правоти у вигляді виписок з історії хвороб обвинуваченої.

"Найголовніше те, що всі вищевказані ризики нівелюються наявністю у Зайцевої захворювань, симптоми яких постійно турбують її, вимагають систематичного лікарського нагляду, регулярних обстежень та лікування в умовах стаціонару. Зазначене підтверджується виписками з історії хвороби Зайцевої, починаючи з 2007 року, коли остання потрапила в ДТП, за результатами якої вона отримала відкриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, субарахноїдальну кровотечу й інші діагнози", - заявила Козир.

Адвокат також уточнила, що за Зайцевою спостерігають не тільки медики в ізоляторі, але також фахівці з інших лікарень, які відвідують її.

"Ця медична документація свідчить про те, що стан Зайцевої, на жаль, погіршується. Відсутність належного медичного обстеження, лікування за допомогою медобладнання, висококваліфікованих фахівців, постійного лікарського нагляду, необхідних лікарських засобів, можуть привести до непоправних наслідків для неї. А з урахуванням постійних сильних головних болів - взагалі носять характер тортур", - додала захисниця.

Саме через вище наведені докази адвокат Зайцевої попросила суд відпустити її підзахисну та обрання їй менш суворого запобіжного заходу. Так, на думку Козир найбільш адекватним запобіжним заходом для Зайцевої стане домашній арешт.

"З огляду на стан здоров'я Зайцевої, описаний мною, неможливість отримання адекватної медичної допомоги..., остання повинна бути звільнена з обранням для неї менш суворої міри запобіжного заходу. Вважаю, що адекватний у цьому випадку запобіжний захід, з урахуванням резонансності цієї справи, є цілодобовий домашній арешт із використанням електронного засобу контролю", - підсумувала Козир.

Зайцева розповіла про момент ДТП

Нагадаємо, мережа лютує через нову витівку Зайцевої.

Як повідомляв "Знай.ua" Зайцева могла запобігти аварії.

Також "Знай.ua" писав, що у справі Зайцевої несподівано зник ключовий свідок.