Україна втратила Азовське море, дозволивши Росії будувати Кримський міст, а тепер Кремль буде спеціально створювати проблеми у Чорному морі.

Про це йдеться у блозі військового експерта Олега Жданова, який зазначає, що Росія намагається максимально захистити себе від України і тиснутиме доти, доки Київ не заспокоїться з Кримом.

Так, експерт відзначає, що російська влада під виглядом військових навчань створює так звану буферну зону для недопущення торгових суден до портових міст України, адже подібні дії росіяни вже протестували на азовському морі.

Жданов відразу ж додав, що подібні плани агресору не вдастя втілити у життя, адже росіяни перекриють шляхи не лише Україні, але й іншим країнам.

"Навіть те, що вони частково закривають акваторії Чорного моря під виглядом проведення навчань і стрільб, свідчить, що вони намагаються тримати буферну зону безпеки навколо Криму. Звісно ж, росіяни не зможуть закрити нам доступ до Чорного моря і заблокувати Одесу. Цього їм не дозволить зробити географія. є ще Болгарія, Румунія і навіть з урахуванням проведення навчань є норми, за якими росіяни мають право закрити акваторію, а не повністю всю затоку в районі Одеси", - зазначає він.

За словами Жданова, доведеться просто терпіти незручності і обходити райони навчань, про які буде заявлено, але в той же час про блокаду Одеси не йдеться взагалі.

Популярні новини зараз
Валерій Жидков з "Квартал 95" виконав давню мрію харків'янки: "Поговорити наживо" Тіна Канделакі запропонувала дати Зеленському "Оскар" після перемоги Kalush Orchestra: "Запропонують схиляти коліно" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..." "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще

"Зараз росіяни не підуть на конфронтацію з ЄС. Навпаки - їм потрібна хоча б чиясь підтримка. Їхній стратегічний партнер Китай зайняв позицію очікування. Тому Євросоюз єдиний, хто може зараз підтримати Росію у протистоянні зі США. До речі, саме для цього Володимир Путін і їде в Берлін. Там він шукатиме підтримку і гроші. Адже такі американські санкції - це заборона на підтримку Росії з виплати зовнішніх боргів. А в наступному році їм тільки одних відсотків треба виплатити на 20 млрд. Тому росіяни не будуть повністю перекривати акваторію в Чорному морі, щоб не викликати гнів ЄС. А ось псувати нерви нам ще й як будуть", - пояснив Жданов.

Варто нагадати, що 15 серпня, з 7:00 до 20:00 Чорноморський флот Росії оголосив закритим для судноплавства район у північно-західній частині Чорного моря від мису Тарханкут до дельти Дунаю.

Згідно з інформацією ресурсу з моніторингу руху цивільних суден ShippingExplorer в Чорному морі в цьому районі знаходяться декілька цивільних суден, які опустили якір. Це:

вантажне судно Nahide-M (координати стоянки - 45°50’20” N 31°13’05” E)
танкер Hercules (координати стоянки -45°50’19” N 31°13’06” E)
танкер Yukon Star (координати стоянки - 44°55’06” N 30°12’21” E)

Росія продовжує блокувати українські кораблі в Азовському морі

Нагадаємо, Каспійське море поділили через 22 роки.

Як повідомляв "Знай.ua", генерал розповів про надпотужну зброю з Сирії в акваторії Азовського моря.

Також "Знай.ua" писав, що у Путіна проговорилися про підлий план захоплення України.