Провокації з затриманнями Росією судів в Азовському морі є лише тренуваннями а в майбутньому Путін планує наступальні дії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку думку висловив в інтерв'ю "Апострофу" журналіст, експерт з питань Криму Андрій Клименко, зазначивши, що українські державні органи слабо реагують на провокації з боку Росії.
"Він (Путін-ред) буде наступати. У нього немає іншого виходу - там не все так добре з економікою, тому йому потрібен зовнішній фактор, щоб гуртувати навколо себе зазомбоване населення, якому потрібна перемога. Зараз він грається з Трампом, Макроном, Меркель. Коли вони нарешті зрозуміють це, у Путіну не залишиться іншого шляху для домінування в країні і по сусідству, крім ядерної загрози і кібервійни ", - зазначив він.
Підла і агресивна сутність путінського режиму нікуди не ділась і не змінилася, і вона буде лише посилюватися, вважає аналітик.
"Тому ми можемо привітати себе з тим, що будемо жити у вкрай ненудні часи", - підкреслив Клименко.
Також він прокоментував затримання Росією судів в Азовському морі. Коемль це робить демонстративно, такі дії покликані переконати капітанів заходити в російські порти замість українських.
Нагадаємо, Російська Федерація в Азовському морі змінила свою поведінку – почала затримувати іноземні судна при проході в Керченській протоці.
"Головний економічний сенс цієї блокади (затримання суден. - ред.) вирішується не під час затримання в морі, а коли судно з вантажем на 3-5 днів потрапляє на якірну стоянку перед Керченською протокою. У середньому воно стоїть на вході одну добу, потім ще 3-4 доби - на виході, отже, втрачає 5-6 днів ", - заявив він.
Клименко підкреслив, що затримання суден мають також демонстраційний ефект: вони розраховані на деморалізацію як українських військових, так і місцевого населення, а також на "доведення до істерики екіпажів суден і їх власників".
За словами аналітика, все це показує, що Путін все більше обертає той ключик, який виявився в його руках після окупації Криму і захоплення контролю над Керченською протокою.
"І звичайно, це може використовуватися для провокування casus belli (військовий інцидент, привід для оголошення війни. - ред.). Уявімо собі, що відбулися зіткнення з українськими прикордонниками або ще кимось. Але це не означає, що Україна повинна спокійно за всім цим спостерігати ", - додав Клименко.
Він підкреслив, що, якщо росіяни захочуть створити casus belli, вони це зроблять, але ще більш деморалізуючий ефект має той факт, що органи влади не роблять того, що вони повинні були б робити в цій ситуації.
Нагадаємо, в Україні оцінили збиток від російських провокацій в Азовському морі
Як повідомляв портал "Знай.ua", витівки Росії в Азовському морі загрожують міжнародним скандалом
Також "Знай.ua" писав, що Україна придумала, як вирвати Азовське море з лап Путіна.