Російська Федерація в Азовському морі змінила свою поведінку - почала затримувати іноземні судна при проході в Керченській протоці.

Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян сказав сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі ... затримує іноземні судна, що йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді становить до 3-х діб", - сказав Слободян.

"Він також заявив, що така тактика явно негативно позначається на економічній привабливості України. У той же час Слободян зазначив, що за документами Азовське море є предметом користування як України, так і Росії. Його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна. Але ми розуміємо для чого це робиться".

Популярні новини зараз

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Слободян також заявив, що зміна договору про спільне використання Азовського моря може мати якийсь сенс тільки якщо дві сторони будуть його виконувати.

"Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде", - сказав Слободян.

У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зазначив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення водопостачання Криму. Він пояснив, що з-за затримок іноземні судна починають переглядати свій маршрут, намагаючись обходити Маріуполь і Бердянськ. Це негативно позначається на економічній ситуації в цих містах.

"РФ створює передумови для певних негативних економічно соціальних наслідків в цих містах", - додав Слободян.

Він зазначив: вже є відомості про те, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізації для створення безладів в місті.

Нагадаємо, в Раді запропонували вирішення ситуації з Азовським морем.

Як повідомляв Знай.ua, судна, що прямують у порти Бердянська і Маріуполя Азовським морем затримують росіяни і ретельно оглядають.

Також Знай.ua писав, в акваторію Азовського моря Російська Федерація перекинула близько 40 бойових катерів.