Російська Федерація в Азовському морі змінила свою поведінку - почала затримувати іноземні судна при проході в Керченській протоці.

Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян сказав сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі ... затримує іноземні судна, що йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді становить до 3-х діб", - сказав Слободян.

"Він також заявив, що така тактика явно негативно позначається на економічній привабливості України. У той же час Слободян зазначив, що за документами Азовське море є предметом користування як України, так і Росії. Його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна. Але ми розуміємо для чого це робиться".

Популярні новини зараз
Професор кафедри екології передбачає "судний день для Землі": шосте масове вимирання Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Ціни на цукор та сіль в Україні знову підіймаються вгору: у скільки обійдуться необхідні продукти серпні Христина Соловій показала харизматичного красеня, який підкорив її серце: "У полоні кохання"
Показати ще

Слободян також заявив, що зміна договору про спільне використання Азовського моря може мати якийсь сенс тільки якщо дві сторони будуть його виконувати.

"Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде", - сказав Слободян.

У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зазначив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення водопостачання Криму. Він пояснив, що з-за затримок іноземні судна починають переглядати свій маршрут, намагаючись обходити Маріуполь і Бердянськ. Це негативно позначається на економічній ситуації в цих містах.

"РФ створює передумови для певних негативних економічно соціальних наслідків в цих містах", - додав Слободян.

Він зазначив: вже є відомості про те, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізації для створення безладів в місті.

Нагадаємо, в Раді запропонували вирішення ситуації з Азовським морем.

Як повідомляв Знай.ua, судна, що прямують у порти Бердянська і Маріуполя Азовським морем затримують росіяни і ретельно оглядають.

Також Знай.ua писав, в акваторію Азовського моря Російська Федерація перекинула близько 40 бойових катерів.