Міносвіти намагається ліквідувати Донбаський державний технічний університет.

Як заявив завідувач кафедрою ДонДТУ Микола Фесенко, ліквідація може пройти шляхом приєднання ВНЗ до Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, повідомляє Politeka.

"З 2017 роки ми отримали кілька листів від МОН, які дали нам зрозуміти, що виш повинен бути реорганізований. І згідно з рішенням Кабінету міністрів від 10.05.2018 № 301-р університет повинен бути реорганізований шляхом приєднання до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Фактично після виконання цього наказу університет припиняє своє існування", – заявив представник вишу.

Він також зазначив, що в рамках реорганізації в СНУ ім. Даля передбачена передача всього майна ДонДТУ, в той же час місто Лисичанськ втрачає надходження до місцевого бюджету.

"Готуючи цей проект, Кабмін в переліку узгоджень зазначає, зокрема, що отримано згоду на реорганізацію Міністерства регіонального розвитку, яке "не бачить негативних наслідків", – зазначив він.

Популярні новини зараз
Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Фесенко зазначив, що в зв’язку з приєднанням вишу до СНУ ім. Даля, залишаються відкритими ряд питань, зокрема питання втрати робочих місць для тих, хто зараз працює в університеті. Він також зазначив, що процес реорганізації вишу проходить з порушенням законодавства, адже представники ДонДТУ публічно висловили незгоду з діями Міністерства освіти і науки України.

У свою чергу адміністрація міста Лисичанськ висловила свою підтримку вишу і підтримує ідею призупинити реорганізацію Донбаського державного технічного університету і залишити університет в Лисичанську.

"Люди, які приїхали і чотири роки працюють на звільнених територіях, організували процес, фактично нічого не отримали ні від держави, ні від області і, як не сумно говорити, не отримали фактично нічого і від нашого міста. Як представник Лисичанської міської ради говорю про тому, що ми не знали про цю проблему, ми дуже пізно дізналися про це. Але Лисичанська міська рада в повному складі підтримує виш і намагається заклад відстояти. це 1300 студентів, це відрахування в бюджет міста, це імідж міста ", – зазначив депутат Лисичанської міської ради Віталій Шведов.

Він додав, що зараз існує нагальна потреба проведення переговорів між МОН, ДонДТУ, адміністрацією Лисичанська щодо подальшої долі вишу.

"Ситуація складається таким чином, що цей університет зникає назавжди з освітньої карти України. Університет, який є одним з найстаріших університетів Донбасу, технічний профільний університет, готував і готує фахівців для металургії, гірничої, будівельної та інших галузей, фахівцями якого фактично створювався промисловий потенціал Донбасу, нині зникає. Наш університет випустив за 60 років існування стільки випускників, вони формують 92% всіх кадрів шахт і металургійних комбінатів Луганської і Донецької областей", – резюмував Фесенко.

Зараз єдиним шляхом вирішення ситуації, як відзначають представники ДонДТУ спільно з профспілковою організацією, є прийняття "політичного рішення" про призупинення процесу злиття ДонДТУ з СНУ ім. Даля і подальше збереження автономної установи в Лисичанську.

Як відомо, з 2014 року з початком бойових дій на сході України виш був переміщений в Лисичанськ в одну з філій ДонДТУ. Відтоді заклад орендував три аудиторії в Лисичанському гірничо-індустріальному коледжі. У жовтні минулого року заклад відзначив своє 60-річчя.

Дивіться: Displaced Universities. Донбаський державний технічний університет (ДонДТУ)

Як повідомляв портал "Знай.ua", правоохоронні органи Британських Віргінських островів ведуть розслідування про можливе відмивання коштів президентом України Петром Порошенко і мером Одеси Геннадія Труханова.